Olen jo pari kertaa ladannut 2 erilaista kerrossänkyä The Sims-peliin, mutta jostain kumman syystä animaatiot ovat jääneet pois. Eli kun olen kokeillut laittaa lapsen nukkumaan ladattuun kerrossänkyyn, animaatio puuttuu ja lapsi jää "seisomaan" kerrossängyn keskelle. Joten voisiko joku kertoa, minne ne animaatiotiedostot pitää laittaa (mihin kansioon), jotta lapsi menee nukkumaan kerrosänkyyn oikein?
Iso kiitos, sille joka pystyy auttamaan.
Iso kiitos, sille joka pystyy auttamaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Koska tuollaista ei ollut alunperisessä simssissä, niin uskon että se jää seisomaan siihen siksi, koska se ei voi kiivetä sinne=D
Et voi käyttää kerrossänkyä muuna kuin koristeena. Siitäkään en ole aivan varma!
En nyt muista miltä sivuilta olin nuo kerrossängyt ladannut, mutta sivuilla sanottiin niiden toimivan sänkyjen tapaan, että kaikki tarvittavat tiedostot ovat niissä zip-tiedostoissa. Ilmeisesti niistä sitten puuttuu jotain, tai en todellakaan ole laittanut joitakin animaatio-tiedostoja oikeisiin sims-kansioihin?
Mistä saa kerrossänkyjä vai saako niitä kolmas simssiin=))
Miten olt ladannu ne kerrossängyt? Ja mistä?