Ysitien Kultakioskin yrittäjä hakee rahoitusta et istuttaisi marjapensaita levähdysalueen läheisyyteen.
Kuka haluaa syödä marjoja jotka kasvaa vilkas liikenteisen tien varrella? Onko muutkin asiat puhtauteen liittyen samalla tasolla?
Kultaherukka projekti
27
552
Vastaukset
- Anonyymi
Koristeeksi, saattaa saada jotain EU avustusta noihin. Aina on raha taustalla näissä jutuissa.
- Anonyymi
Laurilan patsaalla parempi paikka yrittää. Valkoiset bussilasteittain pysähtyy muistelemaan sankaria
- Anonyymi
Onx jämsässä muka joku patsaski
- Anonyymi
Misö se o
- Anonyymi
Yritteliäitä ovat, mutta ei ymmärrä suomalaista kulttuuria ensinkään. Kesällä tuossa voisi myydä tuutteja kympin kipale, kun takapenkki tai muija tahtoo.. Talvella on vain kiireellä ohiajavia.
- Anonyymi
Vähän mainosta molempiin suuntiin, kyllä olisi asiakkaita. Nätti paikka mieluummin rahaa tänne, kun johonkin "asfaltti kadun pätkän korjaamiseen" muutenkin sais rouhia h*lvettiin kaikki koin syömät kadut. Ei joka talosta tarvi skuutilla päästä lähteen.
- Anonyymi
Halvemaks ja paremmaksijuuri tuo rouhinta. Niin kurjija kuoppakujija kylä ”täynnä” Rahat häviää tilkkutöihin esim hallintien turhaan tilkkiömiseen. Joka kevät pahemmassa kunnossa. Rouhii kerran soralle niin on paljon parempi. Siinon nii vähä liikennettä. Turhaa pikitietä pitää muutaman automiehen takia.kulkee se tojota soratielläkin.Nää rullaluistelijat scooteillaan voi harjotella lajikestävyyttä maastossa juosten. Tulee menestystä arvokisoista.
- Anonyymi
Ei täällä mikään kannata! Masentavaa touhua!
- Anonyymi
Jämsä metsäkaartilaisten koti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jämsä metsäkaartilaisten koti
Ei vaan kusipäiden reservaatti
- Anonyymi
Tässäkin keskustelussa jo kolme munkkisekoilijan täysin järjetöntä hokemaa, tällaisen persoonan paikka olisi ihan jossain muualla kuin keskusteluja pilaamassa.
- Anonyymi
Umpin ex-paperitollo tää munkki. Ex-tollolla huoli kun työttömyys rahat ei riitä munkkikahveella käyntiin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Umpin ex-paperitollo tää munkki. Ex-tollolla huoli kun työttömyys rahat ei riitä munkkikahveella käyntiin
Mikä ihmeen umpi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ihmeen umpi?
Ump
Tollot umpilla viisastelee. Ex-tollot itkee umpin perään. Tollot tulevia munkin paistajia kultakiskalla - Anonyymi
Pas påt täällä rapulassa saa olla. Pitää portilla puhaltaa että pääsii töihi.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ump
Tollot umpilla viisastelee. Ex-tollot itkee umpin perään. Tollot tulevia munkin paistajia kultakiskallaSinä et kyllä ainakaan sen viisaammalta vaikuta.
- Anonyymi
Ei tule menestymään tuo edes ideatasolla. Outo idea. Etsis lisätienestiä muualta.
- Anonyymi
Isolla mahalla poimiessa voi nähdä sattuiko kalsarit jäämään päälle kumartaessa https://www.is.fi/maastohiihto/art-2000011118442.html
- Anonyymi
Jussi olisi riittävän fiksu tollotehtaalle tai kultakioskin lepikkoon hakkaamaan halkoja
- Anonyymi
Kyllä ei kannata marjoja syödä pikatienläheltä!!!
- Anonyymi
Melkein 20 poistettua viestiä! Miksi?
- Anonyymi
Hanki lobotomia
- AnonyymiUUSI
Tyhjää ei kannata porata
- Anonyymi
kto tam ssyt kak loshad'?
eto ya papochka
nu pisai pisai synochek- AnonyymiUUSI
Niii jusffiii.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!
Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä4145639Sofian hieno auto
Seiskassa on juttua Sofian instassa olleesta kalliista ökyautosta. Jutussa kerrotaan Sofian ajavan autoaan, siis : onko2042537- 1621988
- 841575
Hannu Karpo
Kiitos sinulle kun lausuit lopuksi vielä painavaa asiaa terveydenhuollosta. Tästä me kärsimme joka päivä. Kipuja on mutt971357Lapsiporno sallittava sanoo persuehdokas
Kyllä, luit oikein. Vaaleissa ehdolla oleva persu haluaa sallia lapsipornoa: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9321741090Se vaan on faktaa että kepun ehdokas Sami Mäkinen poistettiin riparilta isosena
Miksi yritettiin vaieta? Tapauksesta jo ainakin kaksi tai kolme viikkoa. Sami Mäkinen on kuntavaaliehdokas ja tällainen311072- 971016
- 313974
- 82925