Rakennan savustuspönttöä kesämökille.
Aion savustaa sontaseppoja kesällä. Pyydystän niitä naaraamalla. Samalla saan rapuja ja nahkiaisia, kun nämä vekkulit merenelävät ovat niin tykästyneet sontasepon väkevään makuun, kuten minäkin.
Sontasepon väkevissä viineissä ja lasolissa marinoitu maksa ja munuaiset on kulinarismin huippu.
Naapurin Hugo maistui makoisalle leppäsavussa kypsytettynä. Kylmiksen pyydystäminen ja savustaminen olisi juhannuksen huipennus, kun saataisiin juhlapöytään itse Mestarin karvainen kinkku.
Kylmis kalamiehen unelma
Anonyymi-ap
4
217
Vastaukset
- Anonyymi
Vieläkö Tissu imuttaa Haarikan vessassa?
- Anonyymi
Kylmis vapautuu Peltolasta ennen vappua, resurssipulan ansiosta.
- Anonyymi
" Mestarin karvainen kinkku "
-sitä moni on halunnut, mutta joutunut karvaasti pettymään - Anonyymi
Itse mestarin kinkku, hauska ilmaisu :D
Asd
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200