Hoitajia riittää hyvin

Anonyymi-ap

Eilen lauantaina yksi hyvisalueen henkilö kertoi televisiossa että hoitohenkilökunnasta on jo ylitarjontaa. Hänen mukaansa yhtä perusduunia hakee jopa sata hakijaa. Muillakin alueilla henkilöstöä tuntuu olevan riittävästi, mutta ulkomaalaisia yritetään rekrytoida siitä huolimatta koko ajan. Kuulemma tulevaisuutta silmällä pitäen??
Omituista miten hoitajapula yhtäkkiä kaikkosi kuin pieru Saharaan.

5

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomus haluaa ilmaista työvoimaa sieltä Aasiasta, ainoa motiivi.

      • Anonyymi

        Ei se siitä johdu, saman palkan saavat. Haluavat vain suomalaisia pois töistä jotta kansa vähenisi kun ei enää ole varaa perheisiin.


    • Anonyymi

      Kyllä ay-mafioso järjestää sille aasialaiselle duunarillekin sopimusten mukaisen palkan. Nöyrempi ja uskollisempihan se toki on kuin suomalaiset.

      • Anonyymi

        Aasialaisen hoito-oppilaan mukana tulee sitten 15 henkeä "perhettä" ja ne tarvitsevat sosialiapua asumiseen ja ruokaan. Siis yksi hoitaja, joka maksaa muutaman tonnin veroja/a ja perhe joka kuluttaa 100000€ soaialitukea/a.
        Kokkareiden laskuoppi on ihmeellinen!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      69
      4313
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      68
      4158
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3572
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3143
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2812
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2572
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2354
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      25
      1491
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      157
      1292
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      75
      1079
    Aihe