Itämäist hoitajat

Johan kuului uutinen, vihreät ja keskusta haluaa lisää itämäisia kielitaidottomia henkilöitä polkemaan palkkoja hoitoalalle vaikka TYÖTTÖMIÄ hoitohenkilöitä on pilvin pimein, Järkyttävää toimintaa. Pitäkääpä mielessä kun vaaliuurnille menette.
10338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kokoomus ja persut haluavat pitää työttömät hoitohenkilöt edelleentyöttöminä. Mieti sitä.

Äänestä

Vihreät ja kepu ovat kimpassa sossujen kanssa. Ihan samaa sönkkäsivät maahanmuutosta Tuppurainen ja Lindtmankin a-studiossa. Tuo palkan polkeminen ei riitä vaan maahanmuutolla heikennetään koko kansantaloutta, kun muuttajan mukana tulee keskimäärin 3 perheenjäsentä yhteiskunnan elätettäväksi. Punavihreillä ja kepulla lainarahaa riittää. Kaikki vihreät äänestivät rajalakia vastaan ja kuusi sossua.

Äänestä

Ei kannata äänestää vasemmistopuolueita; Kepua, Demareita, Vassareita ja Vihreitä.

Osaavat ainoastaan velkarahan jakamisen pummeille ja ulkomaille.

Äänestä
  • Samaa toivon sulle gayboy.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Samaa toivon sulle gayboy.

    Sekin vielä! Minä olen luullut, että tuo percelin jakaja on pelkkä incel

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Samaa toivon sulle gayboy.

    Kaikki hyvinpukeutuneet punavihreät miesoletetut ovat varattuja. Heillä on jo poikayhstävä!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kaikki hyvinpukeutuneet punavihreät miesoletetut ovat varattuja. Heillä on jo poikayhstävä!

    Harva vihervassari on hetero!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Sekin vielä! Minä olen luullut, että tuo percelin jakaja on pelkkä incel

    Toi gay incel on toivoton percel.🤣

    Äänestä

  • Juuri näin, tuon asian kun ihmiset ymmärtäisivät. Mutta kun oma napa on ensimmäisenä mielessä ja kuvittelevat, että mannaa tippuu taivaalta, jos noita Suomen tuhoajia äänestää. Kyllä ne leikkaukset jatkuu vielä seuraavan hallituksen aikana ja tuo porukka ei uskalla niitä tehdä, ajaisivat maan lopullisesti perikatoon.

    Äänestä

Mitenkähän sen tämänkin työperäisen maahanmuuton uutisoinnin kanssa on kun tilastokeskuksen mukaan viime vuonna ulkomaalaisista opiskelijoista joka neljäs työllistyy valmistumisen jälkeen. Punavihreästä uutisoinnista saa kyllä aivan toisen käsityksen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Johan kuului uutinen, vihreät ja keskusta haluaa lisää itämäisia kielitaidottomia henkilöitä polkemaan palkkoja hoitoalalle vaikka TYÖTTÖMIÄ hoitohenkilöitä on pilvin pimein, Järkyttävää toimintaa. Pitäkääpä mielessä kun vaaliuurnille menette.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu