Ketä minun tulisi äänestää tulevissa kuntavaaleissa? Vaalikonekin on niin sekava, eikä siitä ole apua. Täältä saan varmasi hyvän ja rehdin vastauksen tähän kiperään ongelmaan.
Ketä äänestää?
18
948
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustapuolue on aina parhaiten hoitanut tämän kunnan asioita. Äänestä ketä tahansa Keskustapuolueen listalta.
Silloin äänesi menee hyvän ja tehokkaan kuntajohtamisen puolelle. - Anonyymi
Älä ainakaan nykyiseen hallitukseen kuuluien puolueiden edustajia, kun on nähty mitä tekevät valtakunnallisesti, niin pikkunilkit perässä paikallistasolla.
- Anonyymi
No jaa. Sanoisin ettei kuntavaaleissa oikeastaan ole väliä puolueella. Valitse sellainen henkilö, jonka uskot eniten tekevän hyviä päätöksiä tämän kunnan kannalta. Lisäksi olisi hyvä jos valtuustossa ei ole kunnan omia viranhaltijoita.
- Anonyymi
Lauantaina kannattaa mennä vaalitorille jututtamaan ehdokkaita jos et ole vielä löytänyt sopivaa.
- Anonyymi
Mikäli halutaan, on lavvantaiksi vaalitorille saatavilla myös lietekalustoesittely! Varsinaista työnäytöstä tuskin pystytään torilla esittämään, tai saada siihen eres lupaa, mutta kalustoa voiraan esitellä!
- Anonyymi
No, äänestä numero 81.
Vaikka paremman puutteesta.- Anonyymi
No älä vaan äänestä numeroa 55 edes paremman puutteesta
- Anonyymi
Nuorennusleikkaus tulis tarpeeseen, papparaiset viettämään eläkepäiviä.
- Anonyymi
Näissä vaaleissa kukaan ei osaa äänestää järkevästi tuon romutuskuntoisen soten suhteen.
Jos äänestää demareita tai kepilaisia, ne rakentaa Lindtmannin johdolla lisää entistä hankalampia sotehimmeleitä.
Jos äänestää kokkareita, ne romuttaa kaiken yhteiskunnallisen terveydenhoidon, ja pakottaa väen menemään Mehiliselle ja Attendolle rahastettaviksi.-
Mikäli äänestää persuja, niin niillä ei ole mitään mielipidettä. Eivät sano yhtään mitään, eikän mihinään suuntaan tuon kehnon soten suhteen, haluavat puhua pakolaisista.- Anonyymi
Kyllä sun sitten täytyy äänestää vasemmistoliittoa, kun nuo mainitsemasi puolueet ei käy. Tee se.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä sun sitten täytyy äänestää vasemmistoliittoa, kun nuo mainitsemasi puolueet ei käy. Tee se.
Ettei vaan olisi itse ehdokas numero 81 vasemmiston listalta täällä äänessä?
- Anonyymi
En mene ikinä enään äänestämään. Tämä on niin nähty. 40 vuotta oon käynyt äänestämässä, nyt on loppu mun osalta.
- Anonyymi
Sit sulla ei oo myöskään lupa valittaa siitä millaisia tyyppejä sinne on valittu päättämään sunkin asioista. Mä ainakin äänestän. Yksikään puolue ei ole saanut luottamustani, mutta kuntavaaleissa äänestän sitä tyyppiä joka eniten vaikuttaa sellaiselta, joka saa jotain aikaiseksikin. Plussaa siitä jos on ihan uusi tyyppi. Aluevaaleissa pitäis miettiä taas et kuka Huittisista oikeasti vois tulla valituksi, koska tärkeintä olis että sinne sais jonkun puolustamaan meidän palveluita.
- Anonyymi
Jukka Tuoria, jos on ehdolla. Kehuu aina itseään, saamatta mitään aikaan. Tyypillinen poliitikko.
- Anonyymi
Vaikea se on tietää, kun ei tunne taustoja eikä asioita. Minä tietysti suosin rehellisyyttä, ahnehtimattomuutta ja oikeudenmukaisuutta, mutta nuo ovat harvinaisia arvoja.
- Anonyymi
Meiltä kysytään, mitä pitäisi tehdä. Kyllä se on aika vaikeaa, kun ei tunne taustoja eikä asioita. Minä tietysti suosin oikeudenmukaisuutta, ahnehtimattomuutta ja rehellisyyttä, mutta nuo ovat harvinaisia arvoja.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733774Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92031Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2261353- 1351256
- 1121148
- 1111125
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil701040Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35896