peräkylillä ei sitten ketään olisi. Nuppi vikaisten juttuja.
Ei työkkäristä ketään käsketä muualle asumaan
13
289
Vastaukset
- Anonyymi
Hakattava uuvatti
- Anonyymi
Helvetin uhkailija.
Punaliput liehuu menkää töihin.🇹🇳🇹🇳👷♂️
- Anonyymi
Heti kun tarjolla on toistaiseksi voimassa oleva työsopimus suoraan työnantajalle sellaisella palkalla että pärjää taloudellisesti ilman yhteiskunnan tukia!!
- Anonyymi
Miettikää vaan työkkäreitänne
- Anonyymi
Ei mietitä vaan perutuslakia, valinnan vapautta ja kelan petaalaksia.
- Anonyymi
Kyllä P-Karjalassa 70-luvulla käskettiin kaikkia ylioppilaisiksi valmistuneita muuttamaan Helsinkiin ja annettiin jopa junalippu mukaan.
- Anonyymi
Kyllä sitä suositellaan ja nythän on pakko muuttaa liian kalliista vuokra asunnosta pois. Pakkoasutusta slummiin pakoloisten keskelle. Tulee ihan etelä afriikka mieleen.
- Anonyymi
Valehtelet ei mikään pakko ole. Kuuluisaa valinnan vapautta voi käyttää jäämällä asumaan kalliiseen asuntoon ja maksaa loput omista mistälie rahoistaan.
- Anonyymi
Ei kela mitään kallista maksele.
- Anonyymi
Tapettava mulkero
- Anonyymi
Gesterbööö
- Anonyymi
Ei käsketä, mutta tuet loppuu muuten. Eli sama asia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747