Onko Masa messuilla kirjoitus poistettu. Nyt valtuuston kokouksessa mikki auki niin kuului kun Masa naureskeli että vielä naurattaa kohta hymy hyytyy... jotain näin
Masa valtuuston kokouksessa
13
435
Vastaukset
- Anonyymi
Tulipahan seurattua melekonen seurakunta päättämässä, itkeekö vai nauraa. Tuntuu ettei ainakaan talousasiat ole kovin hanskassa.
Muutama ne samat käy pöntössä, ilmeisesti näyttämässä vaalinaamansa.- Anonyymi
Jostain helevetin kirjastotädistä meuhkataan puolpäivää. Toisaalta siellä 11 tyyppiä töissä, sossukuluineen se on kahen puolen tonnin kuukausipalkalla ~550000 euroa vuodessa. Koko tuo kaupungin porukka pitäs käydä läpi YT menettelyssä.
Ei ne persut ja kommarit sivisty yhtään sen enempää vaikka olis 30 kirjastotätiä.
- Anonyymi
Siitäpä sai Masakin oman osansa tuossa aloitteessa. Hyvä Tuominen , on se rohkea.
Eikä ole ensimmäinen kerta kun mikki on auki ja kuuluu jotain mitä ei ole tarkoitettu kansan kuultavaksi. - Anonyymi
Perussuomalaiset voisivat käydä kirjastossa
- Anonyymi
Opettelemassa sivistystä .Lienee aloitettava lukeminen kuin 7 -veljeksellä ja lukkarin opetuksella A:sta…
- Anonyymi
Kai ne pitäisi laittaa käytös kouluun.
Lieneekö nuo käyneet edes inttiä?- Anonyymi
siellä intissäkö oppii käytöstä?🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
siellä intissäkö oppii käytöstä?🤣🤣
No jos tutkaiset intissä töissä olleet tuosta kaupungin organisaatiosta niin käytöstavat ei sielläkään nyt ihan parane.
- Anonyymi
Outoa ja tosi surkeaa porukkaa on valtuustossa. Käsittääkseni osa ihan sivistynyttä väkeä poislukien sdp ay juntit, vasemmistoliiton pölkkypäät. Eli en tarkoita kyltyr porukkaa vaan lukion ja yliopiston käyneitä, silti melko surkeaa menoa. En pidä persuista mutta Marke Tuomista arvostan. Äänestän yleensä kokoomuksen edustajaa mutta uskoisin että nyt vaihdan ja annan ääneni hänelle.
- Anonyymi
Paikallislehtien pitäisi järjestää striimatut vaalipaneelit ja paikalle näitä näkymättömiä jotka ei sano mitään mutta palkkion nostavat. Siellä on muutama eläkeläisjäsen jotka vaan hymyilevät ja paistavat makkaraa, onko heillä mitään mielipiteitä.
Ja jos eivät suostu paneeliin niin nimi mainittava lehdessä. Näin vaalien alla ei pidä olla esteitä jos päättäjäksi ollaan tyrkyllä.. - Anonyymi
Miksei paikallislehti tee juttua aika moni muu paikallislehti tekee.
Valtuutettujen käyttämistä puheenvuoroista valtuusto kauden aikana?
Nimi ja puheenvuorojen määrä.
Siellä on osa jolla ei ole 4 vuodessa yhtään ainoaa käytettyä omaa puheenvuoroa.
demareissa,vasureissa Kd löytyy.
PS on varajäsenet ainakin 2 jotka ei ole suutaan avanneet vaikka usein ovat paikalla olleet, lienee kyllä hyvä.ainakin tuo toinen pölvästi että on hiljaa.
Kok.ei juuri puheenvuoroja käytä kuin yksi ja useammassa valtuustossa ei sieltä mielipiteitä löydy rahvaalle.
Sitten on esim. persuista tämä Lax jolla on puheet kuin hampaattomalla,pehmoisia ja turhaa aikaa vievää jankkaamista. - Anonyymi
Entä tämä sivuraiteelta Maltilliset valtuustossa. No Rautiainen ja Rantaniva eivät enää ole ehdolla mutta tuskin suutansa avanneet. Ym monet muut. Palkkio on toki kelvannut.
- Anonyymi
Eihän tuo suun avaaminen valtuustossa ole tae että osaa hommansa.Yleensähän valtuustoon tulee lautakunnissa ja hallituksessa valmistellut asiat ja harvoin ne muuttuu valtuustossa.
On ns. puhujia ja tekijöitä ja ne nämä tekijät touhuaa siellä taustalla eivätkä vaatimattomuudessaan tuo välttämättä itseään esille.Jotkut vähemmän aikaan saavat haluaa näyttääntyä näyttävästi että minä tämän tein.
Minä olen kiinnittänyt joihinkin jäseniin huomiota kun tekevät päätöksiä hallituksessa mutta takki kääntyy valtuustossa että pohjatyö on ollut jotenkin ala-arvoista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu1163697Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä5723186- 961921
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa211403Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501396Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä821384- 1021186
- 441133
Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan
Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal1251132- 901109