Hallitus panttaa tietoja 170milj.euron säästöjen kohdentasisesta, niin...

Anonyymi-ap

Niin. Empä silloin äänestä persuja, kokoomusta, kristillisiä ja onneksi Rkp ei täällä esiinny. Tietojen panttaus ennen vaaleja on syy. Tarkoitushakuista toimintaa.
Säästöt kohdentunee taas heikompien ja sairainpien tukiin. Myös koulutuksesta leikataan jälleen. Myös tuo elintarvike/leipomoalojen törkeät työehtoleikkaukset on lähtöisin hallitukselta, mm. Yö työläisten 100% korotettu palkkaan.
Siinäpä syyt.

4

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelkääkkö nää että säästöt kohdentuu sun sossutiliis?

      • Anonyymi

        Pjetri, elä puhu mitään sossutilistä, siinä oot jäävi....


    • Anonyymi

      Oletkos sitten joskus nykyistä lahtarisakkia äänestänyt ??

      Minua hävettäisi JOS olisin joskus näin tehnyt. Suomen suurin vihollinen on hallitus ja sen leikkaukset, ne iskee pienituloisiin, eläkeläisiin, opiskelijoihin... Näin tuhotaan nykyisyys ja tulevaisuus samalla kertaa..

    • Anonyymi

      Olen aloittajan kanssa samaa mieltä, ei kannata vaivautua!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10842
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10309
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5739
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4574
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3056
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3045
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1853
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1438
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1280
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1204
    Aihe