Oli Jyväskylässä jo jokunen kuukausi sitten myynnissä omakotitalo jolla oli titysti hinta. Kun aloin kyseleen kohteesta oli aika pian ilmoitukseen ilmestynyt aika reipas hinnan nousu, eipä sitten enää kiinnostanut. Sitten menikö ehkä kuukausi ja hinta palautui alkuperäiseen. Eivät ole vieläkään myyneet. Eikä oikein noin muutenkaan Jyväskylän keskusta ole enää kiinnostava autoilijan kulkea, pysäköinnistä tehty kallis ja entistäkin sekava kokonaisuus. Kadonnut pahasti väljyyttä, jopa ne alueet jossa oli asuntomessutki aikoinaan ja muu järvuseutu niin oikeun ahtaasti rakennettu pientaloa ja matalempaa kerrostaloa.
Erikoista myyntiä
Anonyymi-ap
4207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jep jep ja lehmät lentää
Ihan normaalia omakotitalon myyntiä. Oletan että kyseessä on yksityinen myyjä.
Minä en osta ikinä taloa jota My yksityinen henkilö.
Kiinteistövälittäjä täytyy olla myymässä ja kohteelle tehtävä kuntokartoitus niin tämä kartoitus antaa suuntaa siihen mitä on ostamassa.
Homekoira maksaa parisataa per käynti, mutta kannattaa todella.
Homekoiraa kun käyttää niin ei voi ostaa mitään taloa.
Ei sellaista taloa olekaan missä ei ole hometta.
Jo rakennusvaiheessa mm. puutavarassa voi olla ja onkin hometta.
Koira haistaa hyvin pienetkin pitoisuudet. Itse asiassa hengitysilmassakin on hometta.
Vaikka on kohtuu uusi talo, kun purkaa esim nurkasta esiin seinän eristyksen niin jos ollut vähänkin ilmavuoto tai jokin läpivienti niin villat ovat mustat homeesta.