Voi niitä aikoja, kun olin työelämässä enkä vanhuuseläkkeellä. Vieläkin kaipaan niitä juorutuokioita - tosia tai keksittyjä juttuja - työkavereista. Sitä oli niin kuin elossa, kun aina joku tietäjä alkoi supattamaan tietojaan. Eipä niistä meikämandoliini paljoa perustanut saati kommentoinut. Nyt ei tapahdu mitään. Ei kuule juoruja edes naapureista. Ihme juttu, että ei enää kiinnosta pätkääkään mitkään juorut. Luonnossa on kiva yksikseen talsia ilman pyssyjä ja kameroitakaan. Eikä kiinnosta myöskään kesä- tai talvionginta.
Ulkokehällä
5
125
Vastaukset
- Anonyymi
Työpaikan persut kunnostautuu erityisesti toisista juoruamisessa.
- Anonyymi
Tuota ei tiedä kuin persu.
- Anonyymi
Ihmettelen vassarien järenjuoksua.
- Anonyymi
Kummallista, vaikka minun työpaikallani oli aikoinaan varmasti kaikkien mahdollisten puolueiden kannattajia töissä, niin ei siellä juuri politiikkaa puhuttu, saati siitä riidelty taikka toisia sen takia haukuttu ja nimitelty.
- Anonyymi
Se on tämä kiireinen nykyaika. Ja vaikka kodit ovat täynnä aikaa säästäviä koneita, ruoka kaupoissa on valmiiksi annosteltu ja pureksittu ja moni askar on tehty helpoksi ja nopeaksi niin kiireinen adhd-ihminen haluaa selviytyä elämästään vieläkin nopeammin.
Töötti soi heti jos ei keltaisilla lähdetä valoista ja "alinopeutta" (= rajoitustem mukaan) ajavat saavat käsimerkkejä liikenteessä. Turvaväli on tuntematon käsite ehken siksi että päiväkodista tai armeijasta on niin lyhyt aika (tuvissa jonot kuntoon).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711