Ulkokehällä

Anonyymi-ap

Voi niitä aikoja, kun olin työelämässä enkä vanhuuseläkkeellä. Vieläkin kaipaan niitä juorutuokioita - tosia tai keksittyjä juttuja - työkavereista. Sitä oli niin kuin elossa, kun aina joku tietäjä alkoi supattamaan tietojaan. Eipä niistä meikämandoliini paljoa perustanut saati kommentoinut. Nyt ei tapahdu mitään. Ei kuule juoruja edes naapureista. Ihme juttu, että ei enää kiinnosta pätkääkään mitkään juorut. Luonnossa on kiva yksikseen talsia ilman pyssyjä ja kameroitakaan. Eikä kiinnosta myöskään kesä- tai talvionginta.

5

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Työpaikan persut kunnostautuu erityisesti toisista juoruamisessa.

      • Anonyymi

        Tuota ei tiedä kuin persu.


    • Anonyymi

      Ihmettelen vassarien järenjuoksua.

    • Anonyymi

      Kummallista, vaikka minun työpaikallani oli aikoinaan varmasti kaikkien mahdollisten puolueiden kannattajia töissä, niin ei siellä juuri politiikkaa puhuttu, saati siitä riidelty taikka toisia sen takia haukuttu ja nimitelty.

      • Anonyymi

        Se on tämä kiireinen nykyaika. Ja vaikka kodit ovat täynnä aikaa säästäviä koneita, ruoka kaupoissa on valmiiksi annosteltu ja pureksittu ja moni askar on tehty helpoksi ja nopeaksi niin kiireinen adhd-ihminen haluaa selviytyä elämästään vieläkin nopeammin.
        Töötti soi heti jos ei keltaisilla lähdetä valoista ja "alinopeutta" (= rajoitustem mukaan) ajavat saavat käsimerkkejä liikenteessä. Turvaväli on tuntematon käsite ehken siksi että päiväkodista tai armeijasta on niin lyhyt aika (tuvissa jonot kuntoon).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3093
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      56
      2770
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2375
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2208
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2016
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      60
      2013
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1596
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1557
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1400
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      35
      1398
    Aihe