Viikolla on uutisoitu vaaleilla valitut potkitaan pois koulujen hallituksesta. Tilalle viranhaltijoita.Haloo...eikö kapungista löydy töitä enää viranhaltijoillekkaan!!Aivan turhaan äänestää kun viranhaltijat laatii pelisäännöt!
Miksi äänestää Lappeenrannassa
4
161
Vastaukset
- Anonyymi
No eihän tuo mittää Päivi Savilampi-Oikkosen pääsee jakamaan kekstyin syin potkuja(uimahalli case)ja Kremlin Nyrkki Juhani Junnilainen pääsee kiusaamaan oppilaita. Viranhaltijoiden vastuullisuus nousee sairaalle tasolle. En miekään äänestä
- Anonyymi
Junnilainen on muuten Tapparan kannattaja. SAIPAA ei tule tukemaan. Jäähallit voitte unohtaa
- Anonyymi
Kohta ei enää sairaalallakkan ole henkilökuntaa kun purra hoitaa robotit hommiin. Siltä saneerataan ihmiset pihalle ja jäljelle jää pomot ja persujen ja Kokoomuksen robotit. Kuinka persut ja Kokoomuksen öykkärit ilkeävät tulla makkaran paistoon keskustaan. Painukaa helvettiin.
- Anonyymi
Robotit ja tekoäly on ollut jo pitkään käytössä terveydenhoidossa maailmalla. Suomessa ollaan jääty jälkeen noiden ottamisessa avustamaan työtä, koska täällä ollaan niin ennakkoluuloisia kaikkea uutta kohtaan. Tekoälyn ja robotiikan avulla säästyy paljon aikaa ja hoitohenkilökunta voi tehdä sitä oikeaa hoitotyötä.
Nykyinen hallitus toimii aivan oikein, kun se haluaa ottaa teknologian käyttöön niin monessa työssä kuin se on mahdollista. Robotiikka kehittyy vauhdilla samoin kuin tekoäly. Siitä junasta ei ole minkään maan vara jäädä laiturille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902