Miten keksitkin Kotkan kukoistusta lisäävän ja veronmaksajien kukkaroa säästävän oivalluksen leikkammalla lipusta
Joko se Kerimäen kirkko on saneerattu kun tulit tänne neuvomaan ja kaljamahaa kasvattamaan. Hyvin kirjoitettu;
Monet maassamme vaikuttavat kristilliset vähemmistöseurakunnat ovat iät ja ajat hankkineet kaiken rahoituksensa vapaaehtoisilla uh-
rituloilla, ja lukuisia ihmisiä raittiuteen ohjannut AA-liike toimii maailmanlaajuisesti talkootyön ja yksityisihmisten lahjoitusten varassa. Näin pitäisi mielestäni toimia myös( SebastianTynkkysen) Setan kohdalla.
Entä oma kirja hmissuhdesotkujen juuri omassa elämässä?
Laastarisuhteita kertoo hieman alle kolmekymppisen miehen elämästä, jonka nuorena solmittu avioliitto päättyy, kun vaimo lähtee toisen miehen matkaan ja vie mukanaan pariskunnan alle kouluikäisen lapsen.
– Pitäisi saada kunnon apuraha tai olla joku hyvä sivutyö niin kuin haminalaisella Martti Linnalla, joka tekee kirjojen kirjoittamisen lomassa freelancetoimittajan töitä.
SIIS ILMAISTA RAHAA YHTEISKUNNAN VERONMAKSAJILTA, ETKÖ EDES HÄPEÄ SANOJASI?
Kirjoitan asuinpaikkaani Karhuvuoreen sijoittuvaa kirjaa, Persu ja asut Juho Eerolan SLUMMISSA, nyt liiturata persujen joukkoon Hirssaareen kirjoittamaan menestystarinaasi perussuolaisena.
Kajautat Karjalalla tai Koffilla.
Mikko Haaksluoto loistava vaalislogan satennkaariliput pois kaupungilta
8
269
Vastaukset
- Anonyymi
Itsensä pinnalle saaminen ja massasta erottuminen on vaikeaa.
Pystytä Persujen Humpuukkiteltta Karkkarin torille hae torivahdeille situkkaa ja kaljaa , kyllä Topelius erottuu edukseen .
PersuLooks onkin ihan ok
https://i.media.fi/incoming/o8kbdd/6427560.jpg/alternates/FREE_960/6427560.jpg - Anonyymi
Kuuluuko Haaskaluoto ilmaiseen AA -kirjakerhoon kun loistavaa kynäilyä korjaamaan Kotkan taloutta ja työttömyyttä
Koffin kiltaan Ässältä - Anonyymi
Heh... Kiitos kommenteista. Kaljamaha kylläkin on poissa nykyään. T: Haaksluoto
- Anonyymi
Varapuhemiehen paikka kiikarissa, täältä se Juho Kierola os Eerolakin aloitti politikoinnin Kotkan maahanmuuttopalveluista veronmaksajien tietokoneella ja liittymällä.
Slummissa kannattaa jakaa vaalikaljaa humpuukkiteltassa niin tunnettavuus taattu , sitä aiemminkin teki perseet ja vielä saunaa päälle - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varapuhemiehen paikka kiikarissa, täältä se Juho Kierola os Eerolakin aloitti politikoinnin Kotkan maahanmuuttopalveluista veronmaksajien tietokoneella ja liittymällä.
Slummissa kannattaa jakaa vaalikaljaa humpuukkiteltassa niin tunnettavuus taattu , sitä aiemminkin teki perseet ja vielä saunaa päälleNo onpa sinulla surkea kuva minusta... Kuka oikein olet? Voin kyllä jutella kanssasi, enkä säikähdä kritiikistä. Itse aina esiinnyn omalla nimelläni joka paikassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No onpa sinulla surkea kuva minusta... Kuka oikein olet? Voin kyllä jutella kanssasi, enkä säikähdä kritiikistä. Itse aina esiinnyn omalla nimelläni joka paikassa.
Sananvapaudesta tulee pitää kiinni mahdollisimman laajasti. Erilaisia näkemyksiä ja mielipiteitä on vain opittava sietämään.
Suomen luotettavin uutistoimittaja YLE on lopetettava , kertoo totuudenmukaisesti myös persujen pöllöilystä ja takinkäännöistä
Näin toimitaan todellisessa Persse demokratiassa.
Ps Satusetä Topelius-Haskaluoto; On palveluja, joista ei voida käydä tinkimään. Mm. terveydenhuolto on sellainen asia, johon ei voida käydä kohdistamaan leikkauksia.
ONKO MIELESTÄSI SAKSI RIIKKA J KAIKKI LEIKKAUKSET PETTERI MUNATON MIES URPON KANSSA JO TEHNYT JOS EI PS HALLITUS LEIKKAA ENÄÄ
- Anonyymi
Uusi Persu "Kierola" maassa muuttanut mamu Haaskalintu saatu kingiksi Karhuvuoren Slummiin persulaa parantamaan oluella
- Anonyymi
Kymen Sanomissa on uusi mielipidekirjoitukseni, josta anonyymi loukkaantuja voi taas vetää herneen sieraimeensa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205024
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21922Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361260Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 941153
- 931074
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17873viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168825En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61733Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."
Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii25709