Miten keksitkin Kotkan kukoistusta lisäävän ja veronmaksajien kukkaroa säästävän oivalluksen leikkammalla lipusta
Joko se Kerimäen kirkko on saneerattu kun tulit tänne neuvomaan ja kaljamahaa kasvattamaan. Hyvin kirjoitettu;
Monet maassamme vaikuttavat kristilliset vähemmistöseurakunnat ovat iät ja ajat hankkineet kaiken rahoituksensa vapaaehtoisilla uh-
rituloilla, ja lukuisia ihmisiä raittiuteen ohjannut AA-liike toimii maailmanlaajuisesti talkootyön ja yksityisihmisten lahjoitusten varassa. Näin pitäisi mielestäni toimia myös( SebastianTynkkysen) Setan kohdalla.
Entä oma kirja hmissuhdesotkujen juuri omassa elämässä?
Laastarisuhteita kertoo hieman alle kolmekymppisen miehen elämästä, jonka nuorena solmittu avioliitto päättyy, kun vaimo lähtee toisen miehen matkaan ja vie mukanaan pariskunnan alle kouluikäisen lapsen.
– Pitäisi saada kunnon apuraha tai olla joku hyvä sivutyö niin kuin haminalaisella Martti Linnalla, joka tekee kirjojen kirjoittamisen lomassa freelancetoimittajan töitä.
SIIS ILMAISTA RAHAA YHTEISKUNNAN VERONMAKSAJILTA, ETKÖ EDES HÄPEÄ SANOJASI?
Kirjoitan asuinpaikkaani Karhuvuoreen sijoittuvaa kirjaa, Persu ja asut Juho Eerolan SLUMMISSA, nyt liiturata persujen joukkoon Hirssaareen kirjoittamaan menestystarinaasi perussuolaisena.
Kajautat Karjalalla tai Koffilla.
Mikko Haaksluoto loistava vaalislogan satennkaariliput pois kaupungilta
8
353
Vastaukset
- Anonyymi
Itsensä pinnalle saaminen ja massasta erottuminen on vaikeaa.
Pystytä Persujen Humpuukkiteltta Karkkarin torille hae torivahdeille situkkaa ja kaljaa , kyllä Topelius erottuu edukseen .
PersuLooks onkin ihan ok
https://i.media.fi/incoming/o8kbdd/6427560.jpg/alternates/FREE_960/6427560.jpg - Anonyymi
Kuuluuko Haaskaluoto ilmaiseen AA -kirjakerhoon kun loistavaa kynäilyä korjaamaan Kotkan taloutta ja työttömyyttä
Koffin kiltaan Ässältä - Anonyymi
Heh... Kiitos kommenteista. Kaljamaha kylläkin on poissa nykyään. T: Haaksluoto
- Anonyymi
Varapuhemiehen paikka kiikarissa, täältä se Juho Kierola os Eerolakin aloitti politikoinnin Kotkan maahanmuuttopalveluista veronmaksajien tietokoneella ja liittymällä.
Slummissa kannattaa jakaa vaalikaljaa humpuukkiteltassa niin tunnettavuus taattu , sitä aiemminkin teki perseet ja vielä saunaa päälle - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varapuhemiehen paikka kiikarissa, täältä se Juho Kierola os Eerolakin aloitti politikoinnin Kotkan maahanmuuttopalveluista veronmaksajien tietokoneella ja liittymällä.
Slummissa kannattaa jakaa vaalikaljaa humpuukkiteltassa niin tunnettavuus taattu , sitä aiemminkin teki perseet ja vielä saunaa päälleNo onpa sinulla surkea kuva minusta... Kuka oikein olet? Voin kyllä jutella kanssasi, enkä säikähdä kritiikistä. Itse aina esiinnyn omalla nimelläni joka paikassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No onpa sinulla surkea kuva minusta... Kuka oikein olet? Voin kyllä jutella kanssasi, enkä säikähdä kritiikistä. Itse aina esiinnyn omalla nimelläni joka paikassa.
Sananvapaudesta tulee pitää kiinni mahdollisimman laajasti. Erilaisia näkemyksiä ja mielipiteitä on vain opittava sietämään.
Suomen luotettavin uutistoimittaja YLE on lopetettava , kertoo totuudenmukaisesti myös persujen pöllöilystä ja takinkäännöistä
Näin toimitaan todellisessa Persse demokratiassa.
Ps Satusetä Topelius-Haskaluoto; On palveluja, joista ei voida käydä tinkimään. Mm. terveydenhuolto on sellainen asia, johon ei voida käydä kohdistamaan leikkauksia.
ONKO MIELESTÄSI SAKSI RIIKKA J KAIKKI LEIKKAUKSET PETTERI MUNATON MIES URPON KANSSA JO TEHNYT JOS EI PS HALLITUS LEIKKAA ENÄÄ
- Anonyymi
Uusi Persu "Kierola" maassa muuttanut mamu Haaskalintu saatu kingiksi Karhuvuoren Slummiin persulaa parantamaan oluella
- Anonyymi
Kymen Sanomissa on uusi mielipidekirjoitukseni, josta anonyymi loukkaantuja voi taas vetää herneen sieraimeensa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2244312Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii702777Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431657Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406- 571340
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251206