Tämä UPI:n verorahoillamme ennusteleva "huippuasiantuntija" on yli kolme vuotta ennustellut sotaan

Anonyymi-ap

Tämä UPI:n verorahoillamme ennusteleva "huippuasiantuntija" on yli kolme vuotta ennustellut sotaan loppua, Putinin kaatumista, Venäjän hajoamista ja vaikka mitä viikoittain. Lehdistömme mielellään on käyttänyt näitä huuhaa juttuja näkyvästi.
Eikö meillä todellakaan ole Penttilän, Toverin, Lindellin ja muiden höperöjen WOKE -äijien juttuja, tai siis asiantuntijoiden näkemyksiä?

10

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      täällä taas vajakki kankaanpääläine ketä uskoo sotaan, edelleen se on tekoälyä. menisitte jo oikeesti hoitoon, hävettää ku pitää keksiä valheellisia tietoja toisista.

      • Anonyymi

        katso selkäsi taakse! siellä varjosi vaanii ja tulee...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        katso selkäsi taakse! siellä varjosi vaanii ja tulee...

        mene hoitoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mene hoitoon

        yksinkertaista tautofoniaa kuukaudesta kuukauteen. merkitsee monijakoista sieluntoimintaa ja skitsoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        yksinkertaista tautofoniaa kuukaudesta kuukauteen. merkitsee monijakoista sieluntoimintaa ja skitsoa.

        Mene hoitoon


    • Anonyymi

      Suomessa on näitä omituisia asiantuntija höpöttäjiä valtava määrä.

    • Anonyymi

      Reisieni välissä kiristää...

    • Anonyymi

      haileen haileeta

    • Anonyymi

      Monella on mennyt luotto näihin median asiantuntijoihin, esim. Pekka Toveri pääsi paskaa puhumalla eduskuntaan ja sen jälkeen vielä Brysseliin. Tuo kertoo paljon miten huonosti asiat Suomessa ovat median valtaan ja asiantuntijoihin liittyen.

      • Anonyymi

        Demokratia mahdollistaa hulluuden irti pääsyn Amerikassa ja Suomessa


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      368
      12359
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      256
      5403
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2645
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      736
    Aihe