Myyjä kun lupasi että saan ilmaista sähköä
En ymmärrä
Eilen kun tuli tehoo vaikka kuinka paljon miksi kuitenkin jouduin ostamaan sähköä
27
472
Vastaukset
- Anonyymi
Et ymmärtänyt kohdistaa kulutusta maksimituotannon kanssa yhdenaikaiseksi.
- Anonyymi
Miten sse on mahdollista , käyn suihkussa , illalla ja saunon illalla ja lataan auton yöllä.
Päivälläkäön ei teho ei riittänyt kun se aina välillä meni myyntiin ja välill sähköö,ostettiin
Pitää ilmaiset tulla,töistä päivällä saunoo ja suihkuun ja tekee ruokaa , jotta saa ikmaisemoaa sähköö vai onkohan se sittenkään ilmaista.
On niin petty olo- Anonyymi
Jos keskiverto työmatkat kyseessä, niin lataus la-su aurinkoisilla päivillä riittää viikon ajoihin. Meillä näin...
- Anonyymi
Aurinko ei tule paameilelle tasisaetu ja joskus kun ei tule tarpeeksi joudut ostamaan sähköä vaikka paista
- Anonyymi
Miten lataat autoon aurinko energialla yöllä vai aamulla
- Anonyymi
Pitäs päästä saunaan ja lataan ilmaiseksi autoon ja laitta ruokaa pestä pyykit mutta kun ei tiukkaan enää tehoo missä syy nyo
- Anonyymi
Totta. Et ymmärrä.
- Anonyymi
Keskitä sähkönkäyttösi sellaiseen aikaan, kun se aurinkopaneelisi tuottaa maksimiteholla sähköä.
- Anonyymi
SINUA ON JO KIELLETTY KIRJOITTAMASTA KOSKA OLET SE SAMA SAIRAS TYYPPI.
- Anonyymi
Määrätään peräpuikkoja sisäisesti suun kautta nautittuna kolmesti päivässä
Omalääkäri - Anonyymi
🌞🌞🌞🌞🌞🌝🌞🌝🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞⚡🌞
Liity mukaan keskusteluihin
Meidän mielestämme keskustelu kuuluu kaikille. Jos haluat apua ongelmaasi, jakaa ajatuksiasi tai kysyä mielipiteitä, aloita keskustelu! Anonyymisti tottakai.
- Anonyymi
Tuolla tyypillä ei ole kuin vuokra-asunto ja kitisee jatkuvasti palstalla. Työtön kyvytön trolli vaan se on. Lääkitys hieman taas poussa kohdiltaan ja se huomaa nopeaa.
- Anonyymi
Miten sen huomaa oletko joku omalääkäri Kokoomuksen hoitojonssa
- Anonyymi
Mutta myyjä sen sijaan ymmärsi luvata sinulle ilmaista sähköä. Pakkohan sen oli luvata, et olisi muuten ostanut paneeleja katolle.
- Anonyymi
Myyjä ei ole luvannut mitään OLE SINÄ HILJAA!
- Anonyymi
Mut mut kun se lupaa ja naapurille kanssa vaikka otti paneelit kahdelle katolle
Sekin maksaa sähköstä päivällä - Anonyymi
Eikös tämä olekaan keskustelupalstat.
Ai niin vaan. Myyjät saa kehuu täällä tuotteitaan anteeksi
Anteeksi ja anna anteeksi
Lähden matkalle. Palamaan kun on rusketusta. - Anonyymi
🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚧🚓🚓🚓🚓
Liity mukaan keskusteluihin
Meidän mielestämme keskustelu kuuluu kaikille. Jos haluat apua ongelmaasi, jakaa ajatuksiasi tai kysyä mielipiteitä, aloita keskustelu! Anonyymisti tottakai. - Anonyymi
🩵🩵🩵🩵🩵🩵🛑🩵🩵🩵
Liity mukaan keskusteluihin
Meidän mielestämme keskustelu kuuluu kaikille. Jos haluat apua ongelmaasi, jakaa ajatuksiasi tai kysyä mielipiteitä, aloita keskustelu! Anonyymisti tottakai.
Orpon persuhallitus rakentaa Suomeen oligarkiaa
Suurelta enemmistöltä otetaan rahaa ja annetaan se pienelle rikkaalle oligarkkiryhmälle.
Oligarkkien kleptokratia (”varkaiden valta”) viittaa hallintoon, joka on niin korruptoitunut, että varastaminen on institutionalisoitu.
Kleptokratiassa lähes kaikki hallituksen mekanismit on tarkoitettu verottamaan
KANSAA, jotta kleptokraatit saisivat lisää varoja ja että ”hallitus” pysyisi vallassa.
Eikä nämä "oligarkki-johtajat" edes tunnista mitä ovat tekemässä, koska ovat niin täynnä itseään, että luulevat kaiken kuuluvan heille automaattisesti.
Äänestä SDP
- Anonyymi
Eikö tuota häirikköä saada kuriin?
"Myyjä kun lupasi että saan ilmaista sähköä
En ymmärrä" - Anonyymi
Avohoito potilas taas kadehtii aurinkopaneeleita. Ajatella että tuotakin trollia me verovaroin pidetään hengissä ja täällä se vidduilee meille. Pitäskö tehdä jotain?
- Anonyymi
Ei kadehdi on varaa maksaa sähkölaskun ilman paneeleja , vaikka ei se tule halvemmaksi kun tässä kuussa keski hinta ollut noin 2,8ckwh
- Anonyymi
Olisko sua kusetettu???
- Anonyymi
Ei ei ei paneeli myyjä kuin muukaan kauppias ketään kuvasta vaan aina asiakkaan parhaaksi
Kauppa se on joka kannattaa
- Anonyymi
Sdp tuhoaa suomen. Älä missään tapauksessa äänestä viher vasemistoa.
- Anonyymi
Kuka hyötyy kun kokoomus on tuhonnut ostovoiman terveys
Kuka hyötyy kun kansalaisten ostovoima on tuhottu
Terveyden hoito on tuhottu, työllisyys on tuhottu,
Jopa yritykset ihmettelee kun kukaan ei osta mitään
Ravintolat valitaan kun kukaan ei käy
Kuka hyötyy kaikesta kysyn vaan
Kun ei enää edes ei kauan hyödy kun kukaan ei osta
Ai niin ei ja rikkaat yritykset saa kansan veeovarat yeitystukena ja vero etuina itselleen kun niitä pitää tukee
Oikeen kädestä pitäen - Anonyymi
Sinä taas luulet olevasi monimiljonääri, vaikka olet työläisperheestä , asut Kontulassa vuokrayksiössä vanhalla puolella ilman autopaikkaa.
Niin se vaan menee
Äänestä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576483Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685176Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414962Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204210Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412876Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202706Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32488Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282437- 792126