Kajaanin golf-kenttä sijaitsee liikenteellisesti hyvällä paikalla. Maapohjan omistanee Kajaanin kaupunki. Nyt konkurssin jälkeen olisi kaupungin viisasta etsiä alueelle järkevämpää käyttöä. Yksi mahdollisuus olisi alueen nopea kaavoittaminen omakotitalo- ja rivitaloalueeksi.
Hokin mentyä konkurssiin niin käytännössä jäähallikompleksi on jääkiekkokäyttöön tarpeeton. Jäähallille olisi myös löydettävä muuta käyttöä. Nyt vaan Kajaanin ympäristötekninen lautakunta ja kaupunginhallitus töihin ja tekemään päätöksiä!
GOLF-KENTTÄ JA JÄÄHALLI UUTEEN KÄYTTÖÖN
Anonyymi-ap
1
112
Vastaukset
- Anonyymi
Siitä tulis hyvä suunnistushalli, suunnistusta on vaikea harjoitella talvella, halli tulisi tarpeeseen. Myös lennokki ja drone-harrastajat kaipaavat hallitiloja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406953
- 323918
- 453300
- 402909
- 162672
- 372228
- 162176
- 412123
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482057- 392000