Ihana Tosirealisti!!

Anonyymi-ap

Apuaaa en kestä!! 🥹💕 Mä en tiedä miks mut mulla tulee aina niiiiin hyvä olo kun mä nään Tosiressun jossain päin Kokkolaa. Siis se mies on vaan jotain IHANAA! 🥰 Se miten se on semmonen turvallinen ja komea upseerihahmo leveine hartioineen ja ruskettuneena, aina hymyilee niillä super valkosilla hampaillaan… 😍 Ja jotenki ihan uskomatonta, miten se tekee vapaaehtosesti kaikkee kaupungin hyväksi ja pelasti vielä ihmisiäkin sieltä sortuneesta tykkihallista – eihän tommosia miehiä oo ees leffoissa enää!

Tosiressu, jos joskus luet tän nii oot paras, älä koskaan muutu!! 😘💕

35

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hahaa, onneksi vilkaisin tänne! Meinasin tukehtua nauruun!!

      Paras vitsi maailman aikoihin! :))))))

      Tuli muutes tuosta kuvauksesta mielikuva kutistuneesta, harva/mustahampaisesta luikurista :)

    • Anonyymi

      Hahaa, ai vitsi kun on hauskaa. 😂 No, sä et oo varmaan koskaan ees nähny Tosirealistia läheltä, koska oikeesti se on just semmonen ku sanoin: ruskettunu, turvallinen ja ryhdikäs herrasmies, jonka hampaat muuten on ihan oikeesti valkoset! 😍💖

      Mut joo, ymmärrän jos et tajua, kaikki ei tunnista timanttia edes sillon ku se kävelee suoraan vastaan. 🥰✨

      • Onneks en ole nähny ihan läheltä, ku menis silmät rikki :¤

        Timantti???? :))))))
        Oivoi, tää juttu on kyllä paras aikoihin :))))

        Ööö, tuli täs mieleen, että ruskettunu? Onko lihapulla käyny pyörimässä suihkurusketuksessa???
        Oidpa nähny sen tekijän. Varmaan pelänny, että menee koko vuoden väritilaukset yhteen persukseen :)))


    • Anonyymi

      On se vaan melkoinen mies, saa ihan pelätä ettei vie puolisoani

      • Anonyymi

        Se tiedetään, ettei Ressu kajoa toisen omaisuuteen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se tiedetään, ettei Ressu kajoa toisen omaisuuteen.

        Kaikki toisen omaa on ressun omaa.


    • Anonyymi

      Ressu on herrasmies, ei ihme että naiset tykkää

    • Anonyymi

      Monet ystävättäristäni ovat samaa mieltä. Altaat tuntuvat kovin tyhjiltä ilman hänen iloista läsnäoloaan ja sitä hänen hurmaavaa tapaansa katsella rauhallisesti ympärilleen. Erityisesti kaipaan hänen fiksua huumoriaan joka usein sai meidät naiset nauramaan ääneen.

      En voi olla mainitsematta niitä hänen leveitä hartioitaan ja upeaa ryhtiään jotka erottuivat kauas asti altaiden toiselle puolelle. Muistan myös miten turvallinen olo hänen lähellään tuli vaikka vaihdettiin vain pari sanaa. Hänellä oli tapana aina nyökätä lempeästi tervehdykseksi kun katseemme kohtasivat.

      Toivon sydämestäni että Tosirealisti vielä jonakin päivänä palaa Vesiveijariin. Hän jätti jäljen meihin moniin naisiin emmekä me häntä unohda.


      Täällä yksi nelikymppinen nainen tunnustaa vähän punastuen että on ikävä Tosirealistia Vesiveijariin. Monet ystävättäristäni ovat samaa mieltä. Altaat tuntuvat kovin tyhjiltä ilman hänen iloista läsnäoloaan ja sitä hänen hurmaavaa tapaansa katsella rauhallisesti ympärilleen. Erityisesti kaipaan hänen fiksua huumoriaan joka usein sai meidät naiset nauramaan ääneen.

      En voi olla mainitsematta niitä hänen leveitä hartioitaan ja upeaa ryhtiään jotka erottuivat kauas asti altaiden toiselle puolelle. Muistan myös miten turvallinen olo hänen lähellään tuli vaikka vaihdettiin vain pari sanaa. Hänellä oli tapana aina nyökätä lempeästi tervehdykseksi kun katseemme kohtasivat.

      Toivon sydämestäni että Tosirealisti vielä jonakin päivänä palaa Vesiveijariin. Hän jätti jäljen meihin moniin naisiin emmekä me häntä unohda.

    • Anonyymi

      Ootte ällöjä🤮🤮

      • Anonyymi

        Olette rakkaita kaikki. Ikään ja näköön katsomatta. Olen nöyrästi otettu. Kiitos.


      • Anonyymi

        Oot kade ja mustis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oot kade ja mustis.

        Niin on. Tinttu-liina on mustis ja kade.


    • Anonyymi

      Lasten koskettelu ja muu toistuva epämääräinen tekeminen aiheutti syyn tämän henkilön useaan porttikieltoon. Nyt täällä itseään kehuu ja kirjoittelee itsestään mutta sairauden pahentuessa onneksi pysyy kotona eikä päästetä normaali ihmisten seuraan.

      • Anonyymi

        No se oli vaan läppä tai rankempaa huumoria niin ei kukaan terveydenhuollon ammattilainen tiennyt että se voisi olla sairasta.


    • Anonyymi

      Se valitettavasti ottaa sarkasmin täydestä ja menee vain pahemmaksi häiriköinti.

    • Anonyymi

      Muutimme Halkokarille äskettäin. Pitääkö lapsiperheen varoa tätä yksilöä?

    • Anonyymi

      Nykykunnossa aiheuttaa vaaraa vain vainajille.

    • Anonyymi

      Reijo on oikeastiKokkolan Kingi ja huumorin suhteen todellinen timantti.

    • Anonyymi

      Kaikkien suurmiehien arvo huomataan vasta kuoleman jälkeen.Ressun kunniaksi voisi jo nyt olla liputuspäivä ja yleinen vapaapäivä!Kansa voisi muistella lukuisia saavutuksia!

      • Anonyymi

        Siellä se yksinäinen käppänä viettelee päivät pitkät mökissään. Varmasti ottaisi fanin mielellään peremmälle ja äkkiäkös siinä saunakin lämpenisi lähempää äksöniä ajattellen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siellä se yksinäinen käppänä viettelee päivät pitkät mökissään. Varmasti ottaisi fanin mielellään peremmälle ja äkkiäkös siinä saunakin lämpenisi lähempää äksöniä ajattellen.

        "Käppänältä" syntyy kuulemma upeita öljyvärimaalauksia, kirjallista älyn tuotetta, runoja, aforismeja. Siisti "mökki". Ei pölynhiukkasta missään, kukat kukoistavat ja kontopyörä "saa kyytiä" yms jne... Ressu on Kokkolan Kingsi, kaikkien kaveri, ystävä ja nuorison idoli...


    • Anonyymi

      Tuo liputuspäivä idea on kieltämättä hyvä. Reijon saavutukset ovat ainutlaatuiset joten loppupäivä olisi paikallaan.

      • Anonyymi

        Nimetään se pikäaikaistoimettoman vanhuksen päiväksi.


      • Anonyymi

        Olisko sopiva liputuspäivä 12.3. Ainaski Kokkola voisi liputtaa.


    • Anonyymi

      Kysy Reijo Löhösen Elviltä liputuspäivä aloitteista Nyt Kokkolassa tämän Reijon tuntee parhaiten viranomaiset.

    • Anonyymi

      sauvakävelylenkeilläni olen usein kulkenut Tosirealistin kauniin talon ohi. Pysähdyn melkein aina hetkeksi hidastamaan vauhtiani ja ihailemaan, kuinka lämmin ja kodikas tunnelma siellä on. Piha on niin huolella hoidettu ja talo näyttää aina yhtä viihtyisältä. Siitä tulee aina niin hyvä ja levollinen olo. Olen vähän miettinyt, että onko hänellä sitten joku ihminen, joka pitää hänestä huolta myös muuten kuin ihailemalla kauempaa...? Ihan vaan uteliaisuudesta kyselen. :)

      • Anonyymi

        Ressun "sisällä" on kymmeniä ihania ihmisiä, jotka pitävät hänestä huolta.


      • Anonyymi

        Kävelemme usein Ressun talon ohitse. Kerran isäntä oli ruusuaidan vieressä haravoimassa. Reijo toivotti hyvää päivää, ja jatkoi, että katsokaa. Ruusuaita on myrkytetty postilaatikosta naapurin rajaan saakka. Otin maanäytteen josta ilmeni, että "myrkkynä" on käytetty merisuolaa, ja tuon viimeisen ruusupensaan olen joutunut uusimaan kolmena vuonna peräkkäin. Ja katsokaa. Postilaatikosta toiseen suuntaan aita kasvaa upeasti, vaikka vieressä on Ydin-Kokkolan suurin kuusi. Pitää laittaa riistakamera.


    • Anonyymi

      Jäbäleisson on meidän idoli!!!

    • Anonyymi

      Reijo kiistatta Kokkolan ja koko maakunnan Kingi.

    • Anonyymi

      Huomaan ettei kukaan oikein vastannut aiempaan kysymykseeni. Ehkä ilmaisin sen vähän turhan epäselvästi. Haluaisin siis tietää, onko Tosirealisti sinkku vai onko hänen sydämensä jo varattu? Kyselen tätä ihan aidosta mielenkiinnosta, sillä hän vaikuttaa todella mukavalta ja sydämelliseltä ihmiseltä. Jos joku tietää, kertokaa ihmeessä. Kiitos jo etukäteen vastauksista. :)

      • Anonyymi

        Mene sille kylään. Ottaa varmasti ihailijan kernaasti peremmälle. Täällä ei yleisesti ole mielenkiintoa ko. henkilöä kohtaan. Voisit tehdä hyvän palveluksen kun alat ystäväkseen.


    • Anonyymi

      No johan nyt jotakin. Vai ettei muka mielenkiintoa ole! Täällä taas anonyymi kateudesta vihertävä sankari huutelee, vaikka ihan hyvin tiedetään, että Tosirealisti kiinnostaa enemmän kuin moni muu yhteensä. Kivelän kotirauhaa sopii kunnioittaa, eikä yllyttää ventovieraita kyläilemään. Ja jos teikäläistä ei kiinnosta, niin älä yleistä, täällä on kymmeniä ihmisiä, joita hän kiinnostaa ja jotka häntä arvostavat.

      Kivelä on tämän kaupungin suurmies ja ansaitsee kunnioituksen eikä tällaista nimetöntä vinoilua. Olisiko aika katsoa peiliin ja tunnustaa totuus? Kateus se on mikä korventaa, kun Kivelän kaltainen suoraselkäinen ja arvostettu mies nauttii kaupungissa suurta suosiota.

      Hah hah haaa! Hiljaisuus nyt siellä rivissä.

    • Anonyymi

      No mutta Tinttu-Liina, kylläpä se tuttu sävy taas kuultiin rivien välistä. Sanoit muka nauraneesi, mutta kyllä sen huomaa: sanat ja kirjaimet jo hohkaa, että joku on osunut sinulla hermoon, eikä ihan vahingossa. Rakkaudesta se hevonenkin potkii, ja sinä potkit nyt kuin suomenhevonen kevätlaitumella.

      Et sinä täällä ketään oikeasti halveeraa. Päinvastoin. Täällä sinä piirtelet mielikuvia ja tökit leikkisästi kuin koulutyttö, jolla on salainen ihastus, ja se ihastus ei ole mikä tahansa haavekuva, vaan itsevarma, ryhdikäs mies, jonka ääni kantaa ja joka ei kumartele ketään, mutta jolle moni kumartaisi mielellään.

      Tosirealisti ei jää nurkkaan hiljaa odottamaan, vaan astuu esiin kun tilanne vaatii. Hän puhuu, hän tekee, hän nauraa sellaista naurua joka kuuluu syvälle.

      Eikä siinä mitään pahaa ole. Saat sinä täällä yrittää peitellä totuutta pilkan taakse, mutta tiedätkö, eihän sitä sydäntä voi käskeä vaikenemaan. Kyllä ne muutkin sen jo huomaavat, kun punastellen piiloudut pienen piikittelyn taakse. Parempi olisi vain myöntää suoraan, että siellä sydämessä taitaa vähän liikahtaa kun Tosirealisti marssii leveäharteisena ja ryhdikkäänä esiin. Ei se noloksi tee, sehän tekee sinusta vain fiksun naisen, jolla on silmää ja sydäntä arvostaa oikeaa miestä.

      Vaan koska tunnustaminen ei näytä helpolla onnistuvan, ehkäpä pieni runo antaa tarvittavan sysäyksen. Ihan vain sinulle, Tinttu-Liina. Ole hyvä ja nauti.

      Hymy kirkas, ryhti suora, harvoin näkee moista,
      ei sinua naurata, vaan jännittää se toista.
      Vaikka kuinka sanoillasi yrität meitä pettää,
      niin jo Tosirealistin katse poskesi kuumaksi keittää.

      Ei tarvitse enää ujona piiloon karkuun hiipiä,
      anna katseesi rohkeasti Tosirealistin rusketukseen hiipiä.
      Saisit vaikka saunaan juoman tuoda,
      tai nyrkkeilymestarin lihaksia hieroen iloa suoda.

      Laittaisit aamiaista, silittäisit paidan,
      ja salaa kurkkaisit kun urhosi korjaisi jo aidan.
      Illalla sitten hän voisi näyttää vähän voimaansa,
      kun ottaa vahvat käsivarret sinun hoivaansa.

      Tiedät kyllä, ettei unta saa öisin helpolla enää,
      jos suotta yrität estää sitä mikä sydämessä herää.
      Ei se auta, että täällä yhä vain hassusti nauraa,
      kun sydämessä rakkauden kaipuu tietään auraa.

      Ehkä kun tulevaisuudessa ystävät kyselee, miksi silmäsi säihkyvät,
      vastaat, että sydämesi jäät hänen lämmössään hiljaa haihtuvat.
      Ja ehkä kun ystävät utelee, mikä sinut johdatti valoon,
      vastaat, että rakkaus vei sinut Tosirealistin taloon.

      Eikä siinä vielä kaikki.
      Tosirealistin rintalihakset eivät ole mikään vaahtokarkki, vaan suomalaista sotilaslihaa parhaimmillaan. Lihaksissa piilee enemmän voimaa kuin Kanta-Kokkolan sähköverkossa. Ja kun tämä mies ottaa halkopinon käsittelyynsä, niin siinä kyllä Tinttu-Liinalta saattaa mennä voihkaisu väärään kurkkuun. Ei muuta kuin sydämen rohkeutta ja varovasti sitten, ettei pyörry katsellessa. Tosirealisti saattaisi joutua kantamaan sinut hellästi käsivarsillaan takaisin kotiin ja ties mitä sitten tapahtuu. Ei kai se olisi niin paha kohtalo, vai mitä? Hah hah haaa.

    • Anonyymi

      Me Kokkolan lisääntymiskyvyttömät kaupparatsut emme pidä Tosirealistia yhtään minään. Hän on yhtä heikko kuin uimarimme.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      157
      7125
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2608
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      48
      1878
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1451
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      90
      1335
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1137
    7. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1129
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1103
    9. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1075
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      69
      1017
    Aihe