Oltava aprilli pilaa, koska ei ole joulu viellä.
Vastaanotto keskus lopetetaan.
15
544
Vastaukset
- Anonyymi
Munkin purija repii pöksynsä ennen aikojaan
- Anonyymi
Munkinhokijalle!
"Oi pure mua, se tee.
Yö kylmä pakenee!" Ich komme! 😂👍- Anonyymi
Hanki lobotomia
- Anonyymi
Lobotomia on nyt minullekin tehty ja se sai myös minutkin siirtymään "munkki-uskontoon".
Oletko valmis? Munkki tulee ja ich komme! 😂👌- Anonyymi
Hanki lobotomia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hanki lobotomia
Osaatko ehkä kirjoittaa kolmannenkin sanan? 😂👍👌
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osaatko ehkä kirjoittaa kolmannenkin sanan? 😂👍👌
Hanki lobotomia
- Anonyymi
Noillekkin ihmisille kaupunki maksaa jotta pysyvät hengissä. Kannattas miettiä kerran viellä. Ne ei tuota mitää, kuluttaa yhteiskunnan varoja.
- Anonyymi
Ja sinä sossu pummi puret munkkia yhteiskunnan rahoilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja sinä sossu pummi puret munkkia yhteiskunnan rahoilla
Ooh, ihanaa, kun muistit taas munkin! 🥰
"Pure mua, se tee.
Yö kylmä pakenee!"
Huomenna jämpsän portissa 22:00 ? 💋
- Anonyymi
Aprillipila ja vastaanottokeskus ovat yhdyssanoja. Hukkaan on mennyt yhteiskunnan tarjoama koulutus sinunkin kohdallasi.
- Anonyymi
Mutta hyvissä hankkeissa. Pääseköhän noista kaikista ryssistä nyt.
- Anonyymi
Kaikkien näiden länkytysten lukemisen jälkeen palatakseni ketjun aloitukseen: minä olen sitä mieltä, että vastaanottokeskusten lukumäärää vähentäminen on pelkästään hyvä asia.
Se on osoitus siitä, että myös elintasopakolaisten määrä on laskenut. Maahan tulemisen ehtoja on tiukennettu ja tiukennetaan edelleenkin. Hädässä olevia on aina autettava, mutta ei pidä olla naiivi ja syytää rahaa kohteisiin, missä ei todellista tarvetta edes ole.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999