Katsoin keskustelua vaaleista, mutta

Anonyymi-ap

puheenjohtaja ei pystynyt hallitsemaan oikein tilannetta, varsinkin kun siellä oli se
Sofia Virta, joka alkaa aina puhumaan toisen puheen päälle, vihreistä.
Aivan mahdoton huutamaan.
Riikka Purra puhui rauhallisesti ja tiesi asiat oikein.
Hjallis Harkimo on jo vähän väsynyt mies.
Ei huvittanut yhtään katsoa, tuo Virta huusi liian kovaa.

15

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MyrkynVihhreä sai Puhua ja Mölistä toisten puheen päälle, juontajilla Ei ollut asiat hallinnassa .

      • Anonyymi

        juu kyl meni vihreällä vähä yli-överiksi tuo huutaminen ja olis voineet nää juontajat ohjata puheevuoroja , muutaa olivat kuin eka kertaa tv-juontajina


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        juu kyl meni vihreällä vähä yli-överiksi tuo huutaminen ja olis voineet nää juontajat ohjata puheevuoroja , muutaa olivat kuin eka kertaa tv-juontajina

        No huuti tai ei niin asiaahan siellä puhuttuttiin varmaan. Joten ihmiset vaan kommentoivat miten kukin on siellä huutanut, mutta kukaan ei sano mistä siellä puhuttiin , sehän siinä oli pääasia,- vai ?


    • Anonyymi

      Purra räpytteli kovasti silmiään pinna kireällä, Harkimo sanoi homma olisi kunnossa miksette laita taloutta kuntoon, ihan yksinkertaista.

    • Anonyymi

      Onko sillä virralla miestä?

      Sääliksi käy.

      • Anonyymi

        Tuskin ja jos on niin löysä.


    • Kyllä siellä Purrakin päälle huuteli kaula punaisena. Ainoa rauhallisesti esiintynyt oli Harkimo.

      Hallituksen edustajat puhuvat vain säästöstä ja leikkauksista ja joo varmaan säästää pitää mutta mitähän nämä epäinhimilliset säästöt aiheuttavat kaikkein heikoimmassa asemassa oleville? Ensin leikataan ympärivuorokautisesta hoidosta kun kaikki halutaan hoitaa kotiin ja seuraavaksi leikataan kotihoidosta. Miettiikö kukaan miten näiden kaikkein hauraimpien hoito järjestetään? Digitalisaatiolla näitä asioita ei yksin hoideta vaan tarvitaan inhimillistä ihmistä. Vai ollaanko tämän hallituksen aikana jo siinä pisteessä että yli 65-vuotiaat priorisoidaan kaikkien palveluiden ulkopuolelle? Ja näillänpäätöksillänvielä kehdataan sanoa että " kaikki pidetään mukana".

    • Anonyymi

      Helppo on sivusta huudella, kun ei ole mitään vastuuta.
      perussuomalaiset koettavat saada valtion menot ja tulot tasapainoon edes ainakin niin, etteä velkaa ei enää otettaisi, vaan mieluimmin velkaa lyhennettäisi.
      he koettavat tehdä vastuullista politiikkaa.

      Muuten tuollainen vaalikeskustelu ei ole mielekästä, jossa ei puheenjohtajay ohjaa keskustelijoita.
      Pitäisi olla määräaika kullekin pugujalle ja toisen ei saisi puhua xilloin.
      Vihreille rauhallisempaa mieltä.

      • Anonyymi

        ''... etteä velkaa ei enää otettaisi..

        Kuluvana vuonna hallitus ottaa velkaa ainakin 12 miljardia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ''... etteä velkaa ei enää otettaisi..

        Kuluvana vuonna hallitus ottaa velkaa ainakin 12 miljardia.

        Vuonna 2023 OrpoPurra otti lainaa 13 miljardia.
        Vuonna 2024 toiset 13 miljardia....

        Taloustietäjien arvio hallituskauden lainoista 50 - 60 miljardia.

        Ilman pandemiaa, ilman energiakriisiä.....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vuonna 2023 OrpoPurra otti lainaa 13 miljardia.
        Vuonna 2024 toiset 13 miljardia....

        Taloustietäjien arvio hallituskauden lainoista 50 - 60 miljardia.

        Ilman pandemiaa, ilman energiakriisiä.....

        Kai sinäkin tajuat, että vaikka noinkin paljon on otettu velkaa ja tehty leikkauksia mielettömästi, niin talous on silti kuralla. Yritätkö moittia velanottoa vai mitä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kai sinäkin tajuat, että vaikka noinkin paljon on otettu velkaa ja tehty leikkauksia mielettömästi, niin talous on silti kuralla. Yritätkö moittia velanottoa vai mitä?

        Tajuatko mihin se lainaraha on käytetty ???


    • Anonyymi

      Purra ei kyllä tiennyt yhtään mitään. Puhuu todella diktatoorimaisesti ja kuvittelee, että kun minä jotain sanon, se asia on niin. Kaikki hänen sanomisensa perustuu kauhistuttavaan persuideologiaan, jossa toiset ihmiset ovat roskaa, vieraslajeja tai muuten vain alempiarvoisia kuin kunnon persu!

      • Anonyymi

        Purran työkokemus on muutama vuosi nakkikioskilla, McDonalds.
        Kyllä tuolla kokemuksella voi hieman ylpeillä:))


    • Anonyymi

      Riikka oli ainut tolkunihminen. Hjallis on tosiaan vanha kiukkusäkki. Sohvia on tosi ärsyttävä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      119
      3704
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      27
      2770
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2585
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      126
      2338
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2134
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      37
      1697
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1086
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1000
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      974
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      78
      943
    Aihe