Saku Sorsa (PS) Karhuvuoren Urheilutalosta & koripallohallista

Anonyymi-ap

Kirjoitat Saku Sorsa Kymensanomiin että uutta koripallohalli pitäisi rakentaa Karhuvuoreen jotta alueen slummiutumisen voisi estää.
Tämä on todella absurdi väite. Karhuvuoren slummiutuminen on jo niin pitkällä, kiitos maahanmuuttajien ja alueella vallan ottaneen sekakäyttäjien ansiosta.
Uusi koripallohalli ei tätä mitenkään estäisi ja pelastaisi.
Nämä maahanmuuttajat ja sekakäyttäjät eivät edes käy koripallomatseissa vaan notkuvat alueen ostarilla.
Kaupunki teki järkyttävän virheen kun eivät tehneet Satama areenalle salia myös koripallon käyttöön. Siinä olisi Peka ja KTP pelanneet vuodessa noin 70 ottelua ja rahaa olisi tullut kaupungin kassaan hyvin ja seuroilla olisi ollut hyvät puitteet pelata ja katsojat olisi viihtyneet.
Uusi koripallohalli on ehdottomasti rakennettava Kotkansaarelle ja sen voisi tehdä uuden uimahallin yhteyteen. Karhvuori on jo ghettoutunut slummialue johon on ihan turha panostaa yhtään. Suomalaiset lapsiperheet eivät uskalla siellä edes asua eikä sinne muuta työssäkäyvää kansanosaa.

2

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehdottomasti koripallohalli Kotkansaarelle.
      Karhuvuoreen ei uskalla edes omalla autolla tulla kun renkaat on varastettu matsin aikana parkkipaikalla.

    • Anonyymi

      Tällaiset populisti pelle sorsat joutaa Kuusiseen pullasorsaksi ei kotkalaisten edunvalvonta tehtäviin tai portsariksi persujen paikalliseen tyäväestön taloon

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14300
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      28
      5924
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5485
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      300
      4335
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4097
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      100
      3654
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      4
      3576
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3538
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2622
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1428
    Aihe