Onko viime päivinä ovikelloanne soitelleet tyypit jotka väittää että oisit itse pyytänyt tulemaan käymään? Halunneet tulla sisään asuntoon?
Ovikellon soittelijat
15
657
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää soittaa poliisille.
- Anonyymi
Ota kännyllä kuva.
- Anonyymi
Huijareita soita poliisille ja ota tuntomerkit
- Anonyymi
Mikä oli ihonväri ja pyysivätkö vettä? Älä missään tapauksessa avaa ovea moisille, ne jos saat jollain konstilla sen virheen tehtyäsi ulos , huomaat että mukana lähti muutakin.
- Anonyymi
Valkoihoisia länsimaalaisia, viimeksi oli ihan umpisuomalainen.
- Anonyymi00015
Ihan valkoihoinen perusjamppa. Mut kovin pyrki pääsemään sisälle.
- Anonyymi00006
Umpihumalaisia valkoisia kantasuomalsia.
Olivat hetken soittelematta nyt taas aktivoituneet.
Joulun jälkeen ilmestyivät ovelle ja kysyivät voivatko esittää joulukuvaelman kympillä?
Yhdellä heistä oli banjo arvatenkin musiikit olisi kuulunut samaan hintaan.
Sanoin, että joulu meni jo...ehkä ensi vuonna.
Sitten kysyivät kiinnostaisiko tiputanssi...tai edes virpominen.
Siinä vaiheessa yritin saada jo ovea kiinni...
Siinä vaiheessa huusivat vielä oven raosta, että olisiko paketti Saludoa ja kaksi euroa.
Saludoa ei ollut.
2,00 tungin luukusta käytevän puolelle jotta pääsen eroon.
Kiittivät ja lähtivät.
Ihan hauskoja hemmoja.- Anonyymi00007
Kannattaa ehdottomasti antaa tuollaisille rahaa, voit olla varma että muistavat lämpimästi pian uudella vierailulla.
Sen verran kuitenkin mielikuvituksellisen oloisesti kuvailtu tapaus, että saattoihan kyseessä olla myöskin kertojan delirium tremens.... - Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kannattaa ehdottomasti antaa tuollaisille rahaa, voit olla varma että muistavat lämpimästi pian uudella vierailulla.
Sen verran kuitenkin mielikuvituksellisen oloisesti kuvailtu tapaus, että saattoihan kyseessä olla myöskin kertojan delirium tremens....Köyhä antaa vähästään rikas ei mistään...
Näinhän se meni. - Anonyymi00014
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kannattaa ehdottomasti antaa tuollaisille rahaa, voit olla varma että muistavat lämpimästi pian uudella vierailulla.
Sen verran kuitenkin mielikuvituksellisen oloisesti kuvailtu tapaus, että saattoihan kyseessä olla myöskin kertojan delirium tremens....Niin, toi on tuo sun vakioselitys kaikelle. Mikset mene omiin harrastuksiisi ja perhe-elämääsi?
- Anonyymi00010
On plimpotettu meidänkin ovikelloa useasti.
Yöaikaan!
Viksbergissä.
Ovisilmästä olen koittanutvä tihrustaa mutta ketään ei näy.
Ei näy pihamaallakaan.
Ovea en ole uskaltanut avata.
Olen muualta muuttanut ja vasta 2 kuukautta täällä asunut.
Kehuttiin, että tää siurilkankatu on ihan rauhallinen paikka.
Puistoa ja muuta.
Onhan se.
Mitä nyt ovikello soi yöllä.
Uskaltaisiko tästä soittaa hätäkeskukseen?
Isännöitsijä ei oikein ottanut kantaa....- Anonyymi00011
Mullekin kerrottiin että Viksperi on muuttunut.
Mutta kyllä parempi on olla avaamatta jos ei ole puhelimella sovittu jonkun tulemisesta. Meilläkin soitetaan puhelimella vain Vikasoitto ja lopetetaan, siitä näkee kuka on tulossa ja kuitataan, että ollaan kotona. - Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Mullekin kerrottiin että Viksperi on muuttunut.
Mutta kyllä parempi on olla avaamatta jos ei ole puhelimella sovittu jonkun tulemisesta. Meilläkin soitetaan puhelimella vain Vikasoitto ja lopetetaan, siitä näkee kuka on tulossa ja kuitataan, että ollaan kotona.Joo kiitos.
En ole avannutkaan enkä avaa.
Jos tuttuja tulee kylään he kyllä ilmoittaa ja osaan heitä sitten odottaa.
Eikä minun tutut nyt yöaikaan ovien takana käy.
Tätä on nyt jatkunut useana yönä ja alkaa pelottaa.
Tekeekö joku tätä ihan huvikseen vai onko jotain kaunoja edellistä asukasta kohtaan.
Nimenvaihto on jo postiluukkuun tehty eli luulisi ymmärtävän.
Vuokranantajalta vielä varmistin millainen ihminen tässä asunut niin kuulemma vanhempi naishenkilö ketä muutti Turkuun, koska siellä sukua.
En tiedä, mutta alkaa kaduttaa tämä muutto.
Vuokrasopimus minulla on alustavasti allekirjoitettu vuodeksi. - Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Joo kiitos.
En ole avannutkaan enkä avaa.
Jos tuttuja tulee kylään he kyllä ilmoittaa ja osaan heitä sitten odottaa.
Eikä minun tutut nyt yöaikaan ovien takana käy.
Tätä on nyt jatkunut useana yönä ja alkaa pelottaa.
Tekeekö joku tätä ihan huvikseen vai onko jotain kaunoja edellistä asukasta kohtaan.
Nimenvaihto on jo postiluukkuun tehty eli luulisi ymmärtävän.
Vuokranantajalta vielä varmistin millainen ihminen tässä asunut niin kuulemma vanhempi naishenkilö ketä muutti Turkuun, koska siellä sukua.
En tiedä, mutta alkaa kaduttaa tämä muutto.
Vuokrasopimus minulla on alustavasti allekirjoitettu vuodeksi.Huumehörhöjen touhuja melko varmasti taas tuo yöllinen ovikellon soittelu. Itse asuin aiemmin talossa jossa oli huumehörhö toisessa kerroksessa asukkaana. Jatkuvasti kuitenkin kävi niin että sen kaverit yöllä soitteli ovikelloa väärän asunnon ovella. Oli kyseessä siis väärä kerros, mutta samalla kohdalla oli ovi kuin hörhölläkin. Ei ne vierailijat tajunneet maailmanmenosta paljoakaan että olisi hoksanneet postiluukussa ihan väärän nimen. Missään nimessä ei pidä avata ovea, voi tulla tyypit sisälle ja siitähän ei hyvää seuraa.
- Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00013 kirjoitti:
Huumehörhöjen touhuja melko varmasti taas tuo yöllinen ovikellon soittelu. Itse asuin aiemmin talossa jossa oli huumehörhö toisessa kerroksessa asukkaana. Jatkuvasti kuitenkin kävi niin että sen kaverit yöllä soitteli ovikelloa väärän asunnon ovella. Oli kyseessä siis väärä kerros, mutta samalla kohdalla oli ovi kuin hörhölläkin. Ei ne vierailijat tajunneet maailmanmenosta paljoakaan että olisi hoksanneet postiluukussa ihan väärän nimen. Missään nimessä ei pidä avata ovea, voi tulla tyypit sisälle ja siitähän ei hyvää seuraa.
Voi ei...
Niitä hörhöjä sitten näkyy olevan jo joka paikassa.
Jostain kuulin, että keskustassa olisi enemmän, mutta tiedä sitten.
Kiitos vaan tiedosta.
Kuulostaa aika loogiselta, että.yätä sakkia sitten on ketä yöllä ovikelloja soittelee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934732Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2053774Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311224
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611193- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä33942