Putinismin ja diktatuurin mallinukeksi noussut Leena Meri, eroa heti.
Et ole tehtäviesi etkä isänmaasi asialla.
Olet diktatuurin välineellistämä hybridivaikuttaja Suomen ylimmällä päättävällä tasolla. Iso oikeudellinen rikos.
Olet suuri uhka ihmisyydelle, sivistykselle ja demokratialle, ihan Vladimirin oppien jalanjäljillä. Poljet suomalaista järjestelmää idän suohon ja Trumpismiin.
Suurin vaara tulee jälleen maamme sisältä.
Leena Meri, eroa!
23
175
Vastaukset
- Anonyymi
Eli lestadioliaset äänestivät eheytyshoitoja vastaan ja nyt Meri on asettunut äärikristillisen herätysliikkeen vanhoillisten puolelle, joka on todella pieni vähemistö eduskunnassa.
"Eheytyshoitojen kieltämistä kannattivat pitkälti kaikki puolueet perussuomalaisia, kristillisdemokraatteja ja Liike Nytiä lukuun ottamatta.
Ainoana kokoomuksen edustajana aloitetta vastaan äänesti Juha Hänninen, kun taas perussuomalaisten Joakim Vigelius ja Arja Juvonen poikkesivat puoluetovereidensa linjasta ja äänestivät aloitteen hyväksymisen puolesta.
Keskustan kansanedustajista Markus Lohi, Hannu Hoskonen ja Timo Mehtälä äänestivät aloitetta vastaan.
Oikeusministeri Leena Meri (ps) sanoi perjantaina Helsingin Sanomille, että eheytyshoitojen kieltämisellä ”ei ole edellytyksiä edetä” tällä hallituskaudella. Meren mukaan syynä on ajan puute ministeriössä ja hallituspuolueiden erimielisyys asiasta."
Tuosta vapaamuurari Hännisestä ei tiedä onko se lintu vai kala.- Anonyymi
Kuinka kauan pääministeri Petteri Orpo antaa persuministereiden pitää itseään pellenään?
- Anonyymi
Persut on persreikä juoppolalleja
- Anonyymi
Tuo vasudemu oli suomen YLIPÄÄLIKKÖ hävetkää vasut ja vihervasut.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008699646.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut on persreikä juoppolalleja
Ei ole vasuhallituksen/kepulin voittanutta ja taas mölytään.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009438580.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka kauan pääministeri Petteri Orpo antaa persuministereiden pitää itseään pellenään?
Pellehän se Orpokin on
- Anonyymi
Leena Meri ei ole sovelias oikeusministeriksi. Iranissa on uskonnollinen valvojien neuvosto jolla on viimeinen sana kaikkiin päätöksiin, Suomessa tämä rooli on näköjään perussuomalaisilla ja kristillisdemokraateilla.
- Anonyymi
Mikä ero on persuilla ja muslimeilla? Muslimit eivät kännää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ero on persuilla ja muslimeilla? Muslimit eivät kännää.
Mitä eroa vasuhallituksessa ja ääriterroristi tappajissa, hakivat ne suomeen.
https://yle.fi/a/74-20063754 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ero on persuilla ja muslimeilla? Muslimit eivät kännää.
Mitä eroa vasuilussa ja terrorismissa, ei mitään.
https://www.apu.fi/artikkelit/terrorismi-ranska-kolme-iskua-kuukaudessa-tekijoiden-profiili - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä eroa vasuilussa ja terrorismissa, ei mitään.
https://www.apu.fi/artikkelit/terrorismi-ranska-kolme-iskua-kuukaudessa-tekijoiden-profiiliMeri (peruSS) puhuu kuin diktaattori, käyttäytyy kuin diktaattori ja toimii kuten diktaattori.
Järkyttävää demokratian halveksimista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meri (peruSS) puhuu kuin diktaattori, käyttäytyy kuin diktaattori ja toimii kuten diktaattori.
Järkyttävää demokratian halveksimista.Tuoko sitä oikeusvaltiota jota vasukat ajaa ?
https://yle.fi/a/74-20123756 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meri (peruSS) puhuu kuin diktaattori, käyttäytyy kuin diktaattori ja toimii kuten diktaattori.
Järkyttävää demokratian halveksimista.Tuoko mielestäsi demokratiaa/oikeusvaltiota, terroristeja koko porukka.
https://yle.fi/a/74-20137279 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuoko mielestäsi demokratiaa/oikeusvaltiota, terroristeja koko porukka.
https://yle.fi/a/74-20137279Vasut/vihervihavasut hyväksyvät ääriterrorismin, hakevat niitä suomeenkin.
https://www.apu.fi/artikkelit/terrorismi-ranska-kolme-iskua-kuukaudessa-tekijoiden-profiili - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meri (peruSS) puhuu kuin diktaattori, käyttäytyy kuin diktaattori ja toimii kuten diktaattori.
Järkyttävää demokratian halveksimista.Ja tekee sen olemattomalla kannatuksella
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuoko sitä oikeusvaltiota jota vasukat ajaa ?
https://yle.fi/a/74-20123756Ethän sinä luiskaotsapersu edes tiedä, mikä on oikeusvaltio, kun eivät muutkaan persut näytä sitä joko tietävän tai ymmärtävän.
"Nyt ärähtää korkeimman hallinto-oikeuden presidentti: oikeusvaltion horjuttamisen täytyy loppua"
https://yle.fi/a/74-20066668 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meri (peruSS) puhuu kuin diktaattori, käyttäytyy kuin diktaattori ja toimii kuten diktaattori.
Järkyttävää demokratian halveksimista.Olkoon noin. Mutta kun se on vielä rumakin.
- Anonyymi
On se patatyhmä. Ja ilkeä. Eikä kunnioita demokratiaa. Sillai on kuin natsit valtaan päästyään.
- Anonyymi
Jos joku vielä epäilee, että persut eivät harjoita empatiaa, kuunnelkaa Meren puheita. Sen jälkeen voitte olla 100% varmoja, että empatia on peruille nollan arvoinen asia.
- Anonyymi
Ilman ilkeyttä ei persuministeriksi pääsisikään. Pitää olla tunnekylmä ja pää kylmänä totella kun johtaja sanoo, että nyt kaasua!
- Anonyymi
Natsihenkisyydessä ja dikatuurin kaipuussa nykypersuja ei voita kukaan.
- Anonyymi
Meri näkee itsensä tulevana persudiktatuurin kansantuomioistuimen puheenjohtajana esikuvan Roland Freislerin opetuslapsena? Ulkoisesti Roland muistutti pahasti itse Mestaria.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Roland_Freisler - Anonyymi
Eli Meren tuella muslimit saisivat eheyttää hänet ties miksi haluaisivat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk542071Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna901415Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621265Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll671201- 1141101
- 67926
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72899Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j65864Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise8811Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍72789