Lopulta ei tarvitse edes urheilla. Kaikki roska pois. Pastat, pizzat, kastikkeet, leivonnaiset, keksit, vaalea leipä, pulla, viina, kalja, viini, siideri, suklaa, kenabi, sushi, kiinlainen ruoka, nepalilainen ruoka jne kaikki suurikalorinen roska pois.
Syöt kaurapuuroa, marjoja, rahkaa, kanafilettä, pähkinöitä(vähän), ruisleipää kohtuudella ilman levitteitä ja juustoa jne....
Se jos haluaa olla kaunis ja upea se vaatii työtä. Läski lähtee pois vain työtä tekemällä. On upeaa olla hyvässä kunnossa ja vaatteet ei kiristä.
Niin ja sitten vielä se että ajoissa nukkumaan, myöhään valvovat ovat usein lihavia. Ei todellakaan ole aivan sama monelta menee nukkumaan.
Kun jättää kaikki karkit, sipsit, kaljat, makkarat jne roskan pois niin laihtuu
6
295
Vastaukset
- Anonyymi
Ja sitten vielä; Joka päivä iso salaatti. Jos siihen kyllästyy, pienentää vähän ja laittaa pakastevihannes paistosta Air Fryerissä, niin ei tule rasvaa.
- Anonyymi
Salaatti on hyvä. Itse olen laihtunut syömällä valmiita pestyjö salaatti pusseja lounaaksi. Heitän vaan paketin paistettua kanafilettä päälle ja texas peteä. Pitää hyvin nälkää.
- Anonyymi
Alfalinoleenihapon saannista on huolehdittava. Riittävästi sitä saa, kun nauttii 25 grammaa rypsiöljyä päivittäin. Se vastaa noin noin 0,28 dl:aa tilavuusmittana, koska litra rypsiöljyä painaa noin 900 grammaa.
- Anonyymi
Pyydän nöyrimmästi anteeksi kahta peräkkäistä noin-sanaa.
- Anonyymi
Äkkiäväärät ratkaisut taas esillä.
Samahan se olisi jättää kaikki pois niin varmasti laihtuu. Kuoleekin lopulta, mutta mehän kuollaan jokainen kuitenkin. - Anonyymi
Syön noita kaikkia ja juon kaikkia, enkä urheile. Paino 65 kiloa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741