Pitäjälehdessä oli ehdokkaiden mainoksia. Aika ympäripyöreätä diipadaapaa useimmilla. Persut ei olleet laittaneet kuin naamansa, netissä oli samaa diipadaapaa.
Kokoomuksella oli joku ehdokas joka uskalsi vastustaa tuulivoimaa. Onkohan hän ainut jolle ympäristön pilaamisen estämistä haluavat voivat äänensä keskittää? Keskustassa varmaan puoluekuri estää irtiotot?
Heikot vaalikoneet, ehdokkaiden kannat piilossa
7
471
Vastaukset
- Anonyymi
Ristijärvellä pääsee kaikki ehdokkaat valtuustoon, kun on niin vähän ehdokkaita vaaleissa.
- Anonyymi
Ei nyt noinkaan. Olisiko joka toinen?
- Anonyymi
Kuka siellä uskalsi vastustaa tuulimyllyjä?!
- Anonyymi
Olli Pietilä.
- Anonyymi
Höpöhöpö, nyt tarkkana sanavalinnoissa. Hän on kriittinen tuulivoiman suhteen. Käytännössä tarkoittaa sitä, että tuulivoiman ollessa toimiva ratkaisu hänkin lopulta hyväksyy asian, vaikkakin on kriittinen ajatuksen suhteen. Näin on saatu näppärästi moni kuten aloittaja kuvittelemaan, että vastustaisi.
- Anonyymi
Näinhän se varmasti on. Nyt olisi esim vasemmistoliitolla tilaisuus erottua.
Kova mainosrumba päälle.
- Anonyymi
Nyky hallitus vois tehdä vielä opintoretken Hollantiin,siellä on Tuulimyllyjä poisto myynnissä,ei muuta kun tutustumaan ja ostamaan,sieltä Uitto Oulun satamaan ja tyhjät rekat tois tullessaan Ristijärvelle.tämä ois ekologisempi ratkaisu joillekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213560
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303403Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513025Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod192594Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132325MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1321348