Pitäjälehdessä oli ehdokkaiden mainoksia. Aika ympäripyöreätä diipadaapaa useimmilla. Persut ei olleet laittaneet kuin naamansa, netissä oli samaa diipadaapaa.
Kokoomuksella oli joku ehdokas joka uskalsi vastustaa tuulivoimaa. Onkohan hän ainut jolle ympäristön pilaamisen estämistä haluavat voivat äänensä keskittää? Keskustassa varmaan puoluekuri estää irtiotot?
Heikot vaalikoneet, ehdokkaiden kannat piilossa
7
522
Vastaukset
- Anonyymi
Ristijärvellä pääsee kaikki ehdokkaat valtuustoon, kun on niin vähän ehdokkaita vaaleissa.
- Anonyymi
Ei nyt noinkaan. Olisiko joka toinen?
- Anonyymi
Kuka siellä uskalsi vastustaa tuulimyllyjä?!
- Anonyymi
Olli Pietilä.
- Anonyymi
Höpöhöpö, nyt tarkkana sanavalinnoissa. Hän on kriittinen tuulivoiman suhteen. Käytännössä tarkoittaa sitä, että tuulivoiman ollessa toimiva ratkaisu hänkin lopulta hyväksyy asian, vaikkakin on kriittinen ajatuksen suhteen. Näin on saatu näppärästi moni kuten aloittaja kuvittelemaan, että vastustaisi.
- Anonyymi
Näinhän se varmasti on. Nyt olisi esim vasemmistoliitolla tilaisuus erottua.
Kova mainosrumba päälle.
- Anonyymi
Nyky hallitus vois tehdä vielä opintoretken Hollantiin,siellä on Tuulimyllyjä poisto myynnissä,ei muuta kun tutustumaan ja ostamaan,sieltä Uitto Oulun satamaan ja tyhjät rekat tois tullessaan Ristijärvelle.tämä ois ekologisempi ratkaisu joillekin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2392588Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka122152Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3221878- 1031629
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois851540Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001250- 671200
- 251131
- 501083
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731016