Kun lämmöt laitetaan kerrostaloissa pois päältä kesäksi menee kylppäri kylmäksi kun ei oo lattia lämmitystä, ei oo kiva mennä suihkuun
Kylppärit kylmänä
Anonyymi-ap
10393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No ei se kylppäri nyt niin kylmä ole ettei siellä muutamaa minuuttia tarkenisi suihkutella. Tutki vähän tilastoja kuinka monella ihmisellä yleensäkin maailmassa on juokseva vesi tai kunnollinen käymälä. Pistä Crocksit jalkaan jos et tarkene suihkutuokiosi aikana.
Mut mitäs se kylppäri sit kuivuu suihkun jälkeen. Joka kesä sama juttu.
Niinpä, noin ei saisi tehdä koskaan ja ei se nyt hirveitä maksa kerrostalon pienissä kylpyhuoneissa pitää lämpöä sen verran, että juuri ja juuri tuntuu lämpimältä jalkapohjissa!
Mitäs sitten jos tulee kosteusvaurioita!
lajijasuris
Tota just aattelin, minä en ainakaan ole niistä vastuussa vaan taloyhtiö
Sitä paitsi asunnostakin on jo pattereista lämpö pois
Vanhemmissa kerrostaloissa on kylläkin kuumalla kiertovedellä toimiva patterinrämpylä. Ongelma ennemmin on, ettei asiassa ole minkäänlaista termostaattia ja kylppäri päinvastoin on erittäin kuuma.
Parempi kuuma kuin kylmä. Kuivuu kylppärikin suihkun jälkeen.
Kylppäri on aina lämmin, kesällä jopa melkein kuuma tässä -73 mallisessa kerrostalossa.
Pidän kiinni siitä että minun vuokrasopimuksesta lukee että vuokraan sisältyy lämpö!!!
Ei kai missään kesäkaudeksi lämpö kokonaan mene pois päältä vaan termostaatti säätelee. Jos tulee takatalvi, niin lämmitys sen mukainen.