Kutsutko koskaan

...kaipaamaasi henkilöä/ihastustasi lempinimellä? Jos niin mikä se on?
23654
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Zukkenberi 😂

Äänestä
  • En siis ole sanonut tätä ääneen kenellekään.

    Äänestä

  • Jaa, mulle se on paskajaakko äksdee

    Äänestä

Joo on mulla hänelle lempinimi, jota käytän, mutta en hänen kuullen eikä hän tiedä sitä. Enkä aio kertoa hänelle sitä ikinä. Käytän sitä lempinimeä vain silloin, kun puhun hänestä yhdelle mun läheiselle. Ei muut hänestä tiedä.

Äänestä
  • Miksi et aio kertoa ikinä hänelle?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Miksi et aio kertoa ikinä hänelle?

    No minulla on tietyt syyt miksi ei. Mielestäni se olisi vähän outoa kertoa hänelle. Ei hän sillä tiedolla mitään tee. Hän pitäisi mua vaan enemmän outona tyyppiinä kuin mitä nyt.

    Äänestä

Miksi kertomani ja käyttämäni lempinimi sensuroitiin?

Millä perusteella?

Onko täällä palstalla joku pikkusieluinen päivänkakkara, joka haluaa ja kokee oikeudekseen puuttua jopa muiden lampinimiinkin?

Äänestä

Kutsuin hän Nalleksi. Ja kyseessä ei ole palstan päänäyttelijä.

Äänestä
  • Mullakin oli Mika Nalle😍

    Äänestä

Olen täällä kaksi kertaa käyttänyt, en tiiä onko häntä kutsuttu niin ikinä.

Äänestä

Hän on pieni lintuni.

Äänestä
  • Ihana lempinimi, tykkäsin.

    Äänestä

  • Viehättävä.

    Äänestä

  • Aivan ihana lempinimi ♥️

    Äänestä

  • Tirpunen jolla on sulle aina pesä lämpöisenä 🤗

    👯‍♀️

    Äänestä

Hän on oma rakas takatuupparini, apinamieheni, hk:n sininen, kultapieni yms

Äänestä

Kukaan ei tiedä sitä, mutta hänelle voisin sanoa sen. Ensimmäisiä asioita, mikä tuli mieleen, kun huomasin hänet.

Äänestä
  • Eli?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Eli?

    Pikkumuna.

    Äänestä

Ei ole mitään lempinimeä, mutta "kulta" ja "rakas" tulisivat varmasti helposti käyttöön, jos joskus siihen pisteeseen pääsisimme. Ehkä myös "armastus", joka on hellittelynimi, joka ns. kulkee suvussa.

Äänestä

Urpo1

Äänestä

Stanan pässi

Äänestä

Horiseva timo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

...kaipaamaasi henkilöä/ihastustasi lempinimellä? Jos niin mikä se on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu