Kävin siellä tänään. Uudistettu, soratie johtaa parkkipaikalta rannalle. Siellä on uusi grillikota ja joku hieno tulisija. Tien yläpuoli on siivottu rakenteista, kannoista ym. Hiekkaa. Rannalta on leikattu kaislikko, puskat, ym.pois.
MUTTA KUN SE ON NIIN MATALAA JA VESIKASVEJA KASVAA.. Lapsille hyvä vesileikkiranta. Aikuisten uiminen?
PAALIJÄRVEN UIMARANTA
4
618
Vastaukset
- Anonyymi
Älä mene sinne, on vain paikallisille
- Anonyymi00004
Kun ntistä katsoin, monessa kohdassa on ilmoitettu Riihimäen uimarannaksi. En tiedä, kuka omistaa ja hoitaa, mutta luvalliseksi uimapaikaksi riksulaisille ilmoitetaan. Minä käyn siellä vain kääntymässä ja katsomassa maisemaa.
- Anonyymi00005
Kyllä siellä kaikki saa uida. Ajele vielä hiukan eteenpäin ja käänny Kenkiäntielle (se vaan on huonossa kunnossa) löydät hienomman kaupunginrannan Hirvijärven uimarannan. Kyltti on vasemmalla puolella jos Paalijärveltäpäin tulet.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kyllä siellä kaikki saa uida. Ajele vielä hiukan eteenpäin ja käänny Kenkiäntielle (se vaan on huonossa kunnossa) löydät hienomman kaupunginrannan Hirvijärven uimarannan. Kyltti on vasemmalla puolella jos Paalijärveltäpäin tulet.
Ei ole ihan hienossa kunnossa nyt.Vesi on matalalla ja oli ruskeaa. Odotan, että 15.6.2026 luvattu näytteenoton tutkimustilokset tulevat. Ennen en siihen veteen mene.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911980
- 1231081
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21785- 58776
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä33690ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42618Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9512