Mikäli olet realisti, äänesi kuuluu perussuomalaisille, ruotsidemokraattien kansanedustaja Staffan Eklöf totesi painokkaasti puheessaan.
Perussuomalaisten ystäväpuolueiden edustajat Ruotsista ja Tanskasta halusivat tulla osoittamaan vahvan tukensa perussuomalaisten vaalikampanjalle.
– He olivat todella innoissaan saadessaan tutustua meidän kampanjointiimme, torilla oleviin aktiiveihin, ehdokkaisiin ja äänestäjiin. Meillä on paljon opittavaa Ruotsin ja Tanskan tekemistä virheistä maahanmuuton suhteen, ja kuka olisikaan parempi näistä virheistä varoittamaan kuin ruotsalaiset ja tanskalaiset itse? kysyy Marika Sorja, joka keksi houkutella puolueryhmän torille kokoustauon ajaksi.
suomen uutiset ote
ruotsidemokraattien kansanedustaja Staffan Eklöf totesi painokkaasti puheessaan.
29
233
Vastaukset
- Anonyymi
weimaaar
- Anonyymi
"Äänesi kuuluu perussuomalaisille"
Johan oli diktatoorinen kannanotto.- Anonyymi
Järjen ääni se on.... Mikäli haluaa maansa tuhoutuvan, kuten ruotsi. Äänestää vasemmalle.
- Anonyymi
Realismia on 70 000 uutta työtöntä kahdessa vuodessaa, bkt:n tippuminen, eliniänennusteen lyheneminen,...
- Anonyymi
Marinin hölmöilyihin tarjoat selitykseksi olosuhteita - nyt hoet täysin järjetöntä tarinaa, nähtävästi tajuamatta koko asiasta mitään. Ideologia vie sinua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marinin hölmöilyihin tarjoat selitykseksi olosuhteita - nyt hoet täysin järjetöntä tarinaa, nähtävästi tajuamatta koko asiasta mitään. Ideologia vie sinua.
Marinin hallituskaudella työllisyys nousi ennätyslukemiin.
OrpoPurran kauden aikana työttömyys nousee ennätyslukemiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marinin hallituskaudella työllisyys nousi ennätyslukemiin.
OrpoPurran kauden aikana työttömyys nousee ennätyslukemiin.Venäjäoakotteet ajaa talousahdinkoon.
- Anonyymi
Persutko ottaisivat vastaan neuvoja RUOTSALAISILTA?
- Anonyymi
Ruotsin tie tai persujen tie.
Tee valintasi ap. - Anonyymi
muistatko ruotsin mellakat-googlaa jos et
- Anonyymi
Persut ovat nykyisin pakkoruotsittavia RKP:n sylikoiria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsin tie tai persujen tie.
Tee valintasi ap.Totta. Tuho on ruotsintie😟
- Anonyymi
hyi
- Anonyymi
Sama ryhmä ihmetteli persujen venäjäkiimaa....
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006099122.html - Anonyymi
Realistisesti äänestää todennäköisemmin rikollisia, https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/534038df-6dda-4c99-b2da-3ec283f0beae?fbclid=IwY2xjawJYbVdleHRuA2FlbQIxMQABHQNl8Je8bYHkM9V6AsmuXsmvjMkuHBzQtW2S389R7iLDSiPs2hYbKNLZKw_aem_0ptsbjmD2poXVRY1tyWD5A
- Anonyymi
Persut johtaa, suuri yllätys :)))
- Anonyymi
Ei kuulu petospersuille enää!
- Anonyymi
Vaalien jälkeen persut ovat muisto vain.....
- Anonyymi
hienoa
- Anonyymi
Pitäiskö avajan sitte muuttaa pysyvästi Ruotsiin?
Politiikassa on huono kaiku, kun viitataan realismiin. Neuvostoliitossa oli vallalla suuntaus "sosialistinen realismi" ja kaikki tietävät että huonosti kävi. Ovatko nämä Ruotsin ja Suomen persut sittenkin komukoita, kun niin innolla viittaavat kommunismin terminologiaan?
- Anonyymi
1+1=2 vaikka kuinka muut väittäisivät sen olevan 3
- Anonyymi
oomi886
- Anonyymi
No se varmaan käy, että ruotsalaiset äänestävät perussuomalaisia ...
- Anonyymi
Ääni Persuille, Täältäkin!!!
- Anonyymi
ystvä moktar gubta sanoo sdp?
- Anonyymi
oop997
- Anonyymi
lll999
- Anonyymi
huva
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1297892
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t414491törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/444066Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4172120Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi791804- 351498
- 321497
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2001323Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121168Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331157