normaaliksi ihmiseksi.
Kyllä homoudesta ja alkoholismista voi parantua
8
195
Vastaukset
- Anonyymi
Alkoholisti on koko elämänsä alkoholisti vaikka lopettaisikin, aillä yksimosq aaåivoissa muistuttaa juomisen halusta aina. Heitä sanotaan raitiksi alkoholistiksi .homous taas on ihmisen ominaisuus joka johtuu miten kromosomit, geenit ja hormoonit ovat siis sekoitus isän ja äidin ominaisuuksista , ihan kun heteroillakin, siis lapsi ei päätä millä ominaisuuksilla syntyy . Ei heteroakaan kukaan voi parantaa homoksi mitenkään . Joten lopeta nuo typerät juttusi , ne ei johda yhtään minnekkään. Sinun mieliaiheesi näköjään nämä asiat . Keksi jotain muuta aloituksia , sellaisia mistä olet perillä . Ja annetaan kunkin olla mitä ovat ei ole sinulta pois .
- Anonyymi
Homoutta ja alkoholismia ei valita.
Jokainen saa olla sellainen ja sitä, mitä on ja haluaa olla.- Anonyymi
Samaa mieltä, että jokainen saa olla sellainen kuin on.
Ja onhan se hienoa, että joillain löytyy rohkeutta olla avoimesti homoseksuaalinen.
Alkoholismista en ole ihan samaa mieltä, vaikka ei se alkoholismikaan ihmisarvoa vie pois.
- Anonyymi
Olen samaa mieltä. Alkoholismista voi päästä helpommalla.
- Anonyymi
Kyllä homoudesta parantuu.
Lopettaa homouden ja alkaa seurustelemaan naisen kanssa niin tulee tietämään oikean rakkauden.
Homous on muoti jota julkkikset pakottaa toimittamaan.
Etsi morsian ja tikkeloi.
Niin elämäsi pelastuu.- Anonyymi
Homoudesta ei voi parantua, koska se ei ole sairaus.
Kukaan ei pakota ketään olemaan homo.
Myöskin se, jos joku on homo, sen ei pitäisi kuulua muille, antaa ihmisten olla rauhassa, mitä ovat.
Jos sinä miehenä haluat rakastua naiseen, niin siitä vaan. Haittaako se sinua, jos joku toinen mies rakastuukin mieheen ? Millä tavalla se haittaa juuri sinua ?
Minä naisena rakastun ( jos rakastun ) mieheen, koska olen hetero. Tunnen homoja, lesboja, ym. ja hekin ovat ihmisiä.
Kannattaa tutustua erilaisiin ihmisiin, niin huomaa, etteivät he ole yhtään sen kummempia.
Epätietoisuus, ja ehkä jonkinlainen pelkokin, voi aiheuttaa hyväksymättömyyttä.
Ja ehkä enemmänkin pelko on epävarmuutta itsestä, ettei oikein osaa ajatella, kuinka suhtautua omiin ajatuksiin ja tuntemuksiin, jos kohtaa erilaisen ihmisen.
Se on elämää. Elämä pelastuu, kun ottaa asioista selvää ilman ennakkoluuloja.
- Anonyymi
Suvaitsemattomuudesta ei voi parantua. On iänkaiken lähimmäisten kiusana.
- Anonyymi
Kyllä suvaitsevaisuuttakin voi opetella, ja pystyy jopa oppimaan, jos haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712370Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991279- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831191Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581135Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44952
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67887Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848- 33757