Siis mikä vitun riippuvuutta? Mulla on ollu kaiken sortin harrastuksia, esim rullaillu 12 vuotta. Ja on ollu päiviä, ku oon tehny sitä 24/7 niiku saliaki käynny joskus jne.. Istun nykyää kuiteskin eniten koneella, koska tää on viihdyttävintä. Kyl mä rullailenki joskus iha vaihtelu vuoksi. Mut normaalisti istun koneella 24/7 ircaamas frendien kanssa tai pelaamas tietokonepelejä/kattomassa leffoi kaikkee mitä koneel voi tehä.
Okei olen riippuvainen monista harrastuksista jne.. Mitä vittua sit? Miks mun pitäis luopua koneesta, jos viihdyn sen ääressä?
Te olette idiootteja!
6
1804
Vastaukset
- jeejee
Täysin samaa mieltä.
- sekin...
ole hyvä vain,toki saat pitää harrastuksesi.Mikäli sen koet elämässäsi tärkeäksi,etkä halua itsellesi muuta läheistä vierellesi tai yleensäkin haluat elää koneelle.
Se on sinun valintasi emmekä rupea siitä kiistelemään. - Perhonen72
Sun ei pidä luopua:
*Perheestä
*Ystävistä
*harrastuksista
*ruoasta
*unesta
*työstä/ opiskelusta
*tietsikasta jne...
Kaikki voi mahtuu elämään, niinkun itselläkin.
Ja tottahan se on, että me kaikki olemme riippuvaisia kaikista tärkeistä asioista, jota tuossa jo muutaman luettelinkin..
Hyvää kesää sulle! - surffari
Totta että kaikesta tehdään heti riippuvuus ongelma jos viettää aikaa jutussa. Kaikki on kuitenkin suhteellista. Jos esim. telkkua katsoo joku 5-8 tuntia päivässä kukaan ei siittä sano mitään, mutta tietsikan käytössä se on jo riippuvuden merkki???
Mielestäni ihminen on sellainen että jää olemaan asioihin joissa viihtyy, eikä siinä mitään kummempaa ole. - nipsaus
no ei hyvä ihme älä unohda nettiä, jäät jälkeen.
- kalle
ole vaan niin pal ko haluut koneellas, mut pal jää aitoja kokemuksia kokematta tuola ulkopuolella,ulkona,muualla,missä vain -kavereiden kaa. Mitäpä kerrot lapsenlapsillesi tai sen ikäpolvenihmisille vapaa ajastasi,mistä korvat höröllään kuuntelevat, ehkeivät niinkän ole kiinnostuneita "silloisesta"netin käytöstäsi koska arkipäivää silloin heille. Taitavat ihmetellä-ykspuolinen oli tuokin tyyppi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351953
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1261599Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11496Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras871410- 321371
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1311179Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501080- 241069
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221011Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n66868