Herätys äänestäjät Laakso (ps.) että Paula Werning (sd.) poissa 15 kertaa 24stä.

Anonyymi-ap

Keräävät äänet ja poistuvat kuutamoon kuten teki Kotkan Perse Juho Eerola ei yhtään kokousta aluevaltuustossa, varajänis pääsi loistamaan.

Yksi Kymenlaakson hyvinvointialueen aluevaltuutetuista on ollut vain yhdessä valtuuston kokouksessa. Haminalainen Liike Nytin valtuutettu lääkäri Ari Rinne KymHva sisätaudit

Toiseksi eniten poissaoloja aluevaltuuston kokouksissa oli perussuomalaisten Sheikki Laaksolla ja sosialidemokraattien Paula Werningillä. Molemmat ovat myös kansanedustajia ja Kouvolan kaupunginvaltuutettuja. He eivät enää ole ehdolla aluevaltuustoon.

Tuli liikaa julkisuutta ahneille, meille ja Kouvolalle kaikki ja heti, naapureista viis.Vai mitä Paula pissis

2

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Molemmat ovat todenneet, että aika ei yksinkertaisesti riitä kansanedustajan työhön, aluevaltuustoon ja kunnallisiin luottamustehtäviin.

      Silti pitää hakea ääniä ja töitä muille kaupungin valtuustoon
      Paula tekee Kouvolan puh johtajan töitä Eduskunnan istunnoissa, laittakaa joku muu tilalle puheenjohtajaksi kiitos

    • Anonyymi

      Ei pelkoa että seuraavissa vaaleissa saa kumpikaan enempää kuin omat ja korkeintaan sukulaisten äänet. Näytöt puhuu puolestaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      344
      12128
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      157
      11174
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      279
      6532
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5327
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      191
      3799
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3603
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      60
      2651
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      149
      2226
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1894
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      18
      1781
    Aihe