Rasvalehti

ostaja

Haluaisi ostaa rasvalehden, mutta ei ole löytynyt tietoa. Akvaario on 128l, valoa 2x18, lämpö 26, eikä ole kasveja syöviä kaloja. Kuinka isoksi se kasvaa? Kuinka usein sitä voi jakaa? kiitos vastauksista etukäteen.

1

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harakka

      Noista valotehoista en osaa sanoa.
      Itselläni 2x30w.
      Rasvalehtihän on samantapainen kasvutavaltaan kuin vaikka vesirutto. Eli aika nopeasti venyy pituutta. Lähes viikottain saan sitä lyhentää ottamalla kasvin hiekasta, pätkäisemällä tyvestä pätkät pois. Jos latvapuolesta katkaisee, niin kasvattaa siihen uuden latvan/latvat.
      Ei sitä pysty jakamaan, noista latvapistokkaista saa uusia.
      Vanhemmiten alimmaiset lehdet tuppaa karista pois ja varsi onkin pitkälle kalju.
      Kokoa en muista. Mulla ainakin tuntuu että se kasvais vaik kuin jos en sitä lyhennä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      217
      7876
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      118
      3189
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      79
      2871
    4. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      9
      2795
    5. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      121
      2420
    6. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2172
    7. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      22
      2153
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      37
      1656
    9. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      21
      1607
    10. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      21
      1357
    Aihe