Voi kun olisi jo ne Myllyt

Anonyymi-ap

Ihan mahtava tuuli juuri nyt. Kyllä ne myllyt jauhais meille sähköa ihan ilmaseksi.
Itse vaan ikkunasta kateltas kun lavat vinhaa vauhtia pyörii ! Kohta olisi rikas kaupunki !

3

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saatais kaupunginisälle uusi Teslakin hankittua ja sehän tykkäisi ilmaisesta, lähituotetusta luomusähköstä. Ja kepulaisilla housut märkinä pelkästä ajatuksesta, taas tehtiin pelkkää hyvää

    • Anonyymi

      Eekö tehä diili että jokkainen kepulainen ottaa tuulimyllyn pihalleen. Siinähä sitte sais kehua miten katteellinen se nuapurikkii on kun oma lähisähkö ja halapa soppari. Paskalle haisevan rahan katkunkii sais puhallella ympäriisä köyhien kiusas ja pankkiin mennessä vuan naurattas kun vuokratuotot lotisoo tilille.

    • Anonyymi

      Tuo olisikin hyvä idea, että fanaatikot saisivat omalle pihalleen ne. Keskustan alueella enemmän näitä jotka vonkaa niiden perään.
      Onko kukaan miettinyt miksi aika pitkä väli keskustaan. Miksei keskustaa ympäröidä voimaloilla? Niitähän ei haittaa ihmisille.
      Tuulivoimalat ovat osa seisoksissa johtuen halvasta sähkön hinnasta. Luultavasti Pekkarisen tuella olevat pyörivät paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      156
      4177
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      9
      3098
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      133
      2682
    4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2278
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      47
      2154
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1788
    7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      38
      1686
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      30
      1674
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      58
      1266
    10. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      34
      1131
    Aihe