Vallan vahtikoira?

Anonyymi-ap

Miksi mediamme Suomessa ei enää toimi vallan vahtikoirana?

10

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paljastuskirja USA:sta: Biden oli loppuaikoina ihan pihalla. Suomen valtamedia ei tästä "tiennyt", vaikka asia oli yleisesti tiedossa ja mm. MV-lehti (!) kertoi asiasta. Valtamedia ja upi:n asiantuntijat keskittyivät mm. Putinin vääntelehtivin jalkoihin ja monet kerrat myös Putinin kuolemaan. Tämä on valtamedian laadukasta journalismia.

    • Anonyymi

      Median musta vahtikoira saapuu toistamiseen Suomeen ja tarkistaa onko annettuja ohjeita noudatettu. Demokraattien vahtikoira saapuu tampereelle,

    • Anonyymi

      "Vallan vahtikoiran" sijaan valtamedia pönkittää nykyisen oikeistohallituksen valtaa.
      Toisin sanoen media käyttää todellista valtaa, ketkä kaikki lienevätkin vallan käytön ohjaimissa?

    • Anonyymi

      Onneksi vielä löytyy vaihtoehtomediaa vaikka sensuuri onkin Suomessa kovaa.

    • Anonyymi

      Onneksi löytyy myös omilla aivoillaan ajattelevia ihmisia, joihin median harjoittama aivopesu/propaganda ei ole tehonnut!

      • Anonyymi

        Mitä mieltä olette, tukeeko Hesarin mielipidekirjoitusten sensuroijat pedofiilimiehiä vai ei? Mun mielestä koko lehti näyttää nykyisin tukevan lasten seksuaalista hyväksikäyttöä julkaisemalla positiivisia aiheeseen liittyviä mielipiteitä eli moderaattoreissa on paljon pedareita , pikkutyöistä tykkääviä kuin ehkä toimittajien puolella. Sexpon ja Setan työntekijöistä valitaan haastateltavaksi just näitä " keräämme tietoa ja keskustelemme blaablaa yhdessä miesten kanssa jne
        . Ja mielipidepalsta täyttyy myönteisesti aikuisten ja lasten seksisuhteisiin suhtautuvien mielipiteitä ihan omilla nimillään kirjoittelevat eivät sentään kerro seksikokemuksistaan lasten kanssa - vielä mutta kai sekin aika myöh.kesällä tulee kun pimppi ja parru- paraati jää pois, se mikä viime kesänä lansseerattiin koska tilaajissa paljon myös miehiä. Ehkä toimittajat julkaisevat omien lasten alastonkuvia lukjoittensa iloksi?
        Suomi on muuten seksuaalirikosten luvattu maa, täällä jumalattoman moni nuori tyttö on joutunut nettigroomaajan uhreiksi. Vanhemat ilm.opettavat pikkutytöt jo rahastamaan alapäällään aika varhaisessa vaiheessa. Isi opettanut alkeet ja loppu sujuu pedareilta kuin leikki.
        Järkyttävä määrä yhdellä äijällä uhreja, kolmatta sataa eikä riitä tuo yksi äijä vaan äijiä on useampia ja kaikilla sama uhriluku. Ovat kyllästyneet vanhoihin suonikkaisiin, tummiin vulviin ja hakevat tuoreita poskia..järkyttävää miten lapset ovat noin typeriä ja sokeita vaikkei ole edes kuukautisia alkanut. Ilm.ympäristö on niin seksuaaliviritteinen että tarvev kasvaa jo pikkulapsilla esitellä alapäätään kun joku keksii sitä pyytää.


    • Anonyymi

      Maailman jääkiekko- ja urheilijaperhe juhlii Ovin ainutlaatuista saavutusta. Iltalehdelle tämä on kipeä asia. Voi teitä raukkoja siellä Iltalehdessä.

    • Anonyymi

      Journalisteista on tullut politrukkeja.

      • Anonyymi

        Kokoomuslaisia militanttipersuja.


    • Anonyymi

      Toimiihan se. Ei tosin enää Suomen, vaan Ruotsin, Venäjän ja Yhdysvaltojen vallan vahtikoirana.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      122
      5145
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3678
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1524
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1411
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1302
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1208
    10. Olen oikeasti aika mukava

      Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.
      Ikävä
      22
      1127
    Aihe