Muslimeilla esimerkiksi synnytys ja perhe on ollut venäläisiä parempi järjestetty ja kenties länsi-eurooppalaisia.
Heillä on suoraan kehotettu lisääntymällä valloittaa planeetta.
Etelämaalaisten valloitus on väestöllinen kun eurooppalaisten se on sotilaallinen tai taloudellinen kuten usalla.
Onnettomia suomalaisia aikuisia naisia kävelee ohitse eikä kukaan suostu lisääntymään.
Käsitelkää ongelma ja keksikää ratkaisu.
Onko naisille elintaso liian tärkeä ja köyhään perheeseen ei aleta ruveta. Ovatko vaatimukset liian korkeita?
Eikä nähdä vaivana tai mikä?
Ei se Eduskuntakaan ole kovin älykäs. Puhuu jostakin NATO:sta ja sairastaa Ukrainaa ja sen lisäksi pyrkii osoittamaan, että globaali rikas maailman maa, vaikka kotimaassa muhii väestöllinen pommi.
Lähtivät muihin maihin hallinnoimaan ja saatiin kotimaahan ulkomaalaisia tonnikaupalla. Kuka voitti ja kuka hävisi?
Hän joka tykkää luennoida järkeä tai hän joka rupesi perheenjäseneksi kanssasi kun aviopuolisosi on etelämaalainen ja lapsesi enää puolet suomalaisesta.
Maahanmuuttaja: Miksi suomalaiset kieltäytyvät lisääntymästä?
Anonyymi-ap
2
110
Vastaukset
- Anonyymi
Voi verrata Suomen väestön rakennetta muihin maihin myös etelämaalaisiin kun tahdotaan tietää, mikä osuus on aidosti kotimaisia väestöstä.
Etsitään normi väestöstä, että onko Suomessa ongelma tai ei ole?
Milloin ongelma syntyy? - Anonyymi
Suomalainen nainen haluaa tasa-arvoa. Siksi aviomiehen pitäisi olla 9 kuukautta armeijassa joka kerta kun vaimo on 9 kuukautta raskauden vaivoissa. Ei tehdä lapsia, jos vain vaimo kärsii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085