Sairaat unet. Lue omalla vastuulla.

Anonyymi-ap

Mistä johtuu, että näen erittäin häiriinnyttäviä ja sairaita unia?
Heräsin juuri unesta missä minulle laitettiin anestesia piikin kautta suoneen ja lääkäri oli ulkomaalainen joka munasi sen. (Tiedän, että näin tämä asia ei toimi.) Piikityskohdasta alkoi vuotaa verta ihan törkeä määrä ja tunsin kun käsivarttani ommeltiin siinä leikkauksessa... Se on vihlova kipu jonka olen oikeassa elämässä kokenut. Yritin tuoda ilmi, että tunnen kaiken mutta olin kehoni vanki ja veri vain juoksi haavasta. Ammattitaidoton lääkäri vain panikoi ja munasi kaiken ja tajusin, että kuolen kohta jos tuo tyyppi jatkaa vielä ja en herää. Sitten heräsin.

Viimeyön uni koski huumeita vetävää akkaa joka yritti lähennellä miestäni... Joku ämmä joka näytti ihan aineiden vetäjältä ruli ryyppäämään mun ja mun miehen kanssa ja se vaikutti ihanalta ihmiseltä (Vaikkei kukaan kännissä ole tai ei pysty päättelemään) mut se alko iskeen tota äijää ja ku sanoin et mene ******* siit sohvalta sen vierestä se ei uskonut ja jokelteli tolle äijälle jotakin. No, se yritti kaikkensa et sais olla siel asunnossa ja väkisin yritti jäädä. Menin heittämään sen ämmän omaisuuden alas porraskäytävästä. Mä sit sekosin siin unessa ja otin sen ämmän syliin ja heitin sen alas rappukäytävässä rappuset siitä reiästä alas misä kaide menee ja se halkas kallonsa ja **** lensi ******* ja ajattelin et ok nyt olen syyllistynyt ihmisen murhaamiseen/tappoon. Sit se kämppä muuttu omakotitaloksi ja se ämmä oli siellä oven takana niinku joku **** zombi. No... Ei mitää mä soitan kytät että se ämmä ei lähde sieltä ovelta ja on tuonut mukanaan jonku papan sinne ja poliisi sanoo, että sä just tänään pääsit vapaaksi ja nyt jo soitat kytät... Sit mä muistin et katos ***** niin pääsinki (Mut olin ryypännyt ja varmaan vetäny lääkkeitä ni en muistanu) Ja sit mä painan sieltä ******* jotenki ihmeen kaupalla sieltä kämpästä... Sit venaan poliisi tulee tarkistamaan sen asunnon ja mennään sen kanssa sisälle... No, ei mitään sieltä kuuluu rasahdus... Se kyttä alkaa juoksee iha **** täysillä... Mä oon sillai et eivi**u nyt äkkiä vi**uun täältä... Ja ku oletan et se sanoo mulle et ne oli siellä ja ajattelee tehdä asialle jotaki ni se sanoo, et: "Vi**uku tuli kiire ja muut yksiköt oli tulossa ja unohdin tän Kikan levyn tähä huutamaan." Olin sillai ok... Sit joku kyttä avas sen oven ja ne kuuli sen ja tää kyttä häpes silmät päästänsä ja heräsin et mitä vi**ua



Joo mulla on mielenterveysongelmia ja traumoja ihan kiitettävästi mut menee vähän yli noi unet, että olenko sekoamassa ihan lopullisesti vai mitä tää tarkottaa? Löytyy epävakaa persoonallisuushäiriö, ptsd, 2 tyypin kaksuuntanen, ahdistuneisuushäiriö, sosiaalisten tilanteiden pelko... Ja lista jatkuu... Näkeekö ketään kenellä on noita diagnooseja painajaisia, kun lääkityksistä loppuu teho?

1

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huumeunet ovat yleensä todellisuudesta pakenemista eli kyllä ne varmaan viittaa noihin mt-häiriöisi ja traumoihin. Nehän ovat sellainen paineenpurkaamista, ei niitä kannata enempää pohtia, vaikka varmasti ahdistaa herätessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      272
      3392
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1873
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1537
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1421
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1068
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1014
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      66
      926
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      796
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      707
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      696
    Aihe