Entäs ne venäläiset miehet?

Onko kellään niistä kokemusta? Millaisia mahtavat luonteeltaan olla?
102323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Venäläisistä miehistä, mutta olen kuullut että jotkut ovat aika raakalaisia naisilleen, juovat paljon ja käyttävät huoria. Tämä on tietenkin niitä kuulopuheita ja yleistyksiä, koska omakohtaista kokemusta ei ole venäläisistä, mutta virolaisista kyllä on! Virolaisista miehistä niinkuin varmaan venäläisistäkin huomaa että 5-vuotinen venäjänarmeija ja kova kuri on jättänyt jälkensä negatiivisessa mielessä, (siis vanhempiin) Virolaiset miehet ovat ainakin iloisia, mutta varautuneita. Heille tuntuu olevan materia hirveän tärkeää ja auto pitää olla pramea, kaiken tavaran pitää olla muotituotteita. Virolaisilta olen kuullut että venäläiset ovat paljon enemmän suomalaisen kaltaisia kuin virolaiset.

Äänestä
  • niinpä niin. Venäläinen mies (sisaren mies) ei ole ollut tod. pahapäinen.
    Myyttejä.

    Eestiläisistä taas itse VÄITÄN että ensin ostetaan miehelle vaatteet ja sitten ladylle.

    Silti he ovat (naiset) upeita ilmestyksiä, pakko myöntää.

    Äänestä

isälläni oli niiden kanssa vähän kokemusta.taipaleenjoella ja karjalan kannaksella tossa jokin vuosi sitten. sain sen käsityksen että.olivat" ovat"? kiinnostuneita suomesta, alkoholiin taipuvaisia kuten mekin olemme, ampuvat ylös,avuttomia ilman johtajaa,tykkäävät tulla joukolla päälle,tunne elämä arvoitus? joten harkitse!

Äänestä
  • Äläkä unohda kertoa yökölle että olet taas käyttänyt luvatta nettiä. Kauniita unia ja hoida ongelma pois pysymällä sairaalassa ja syömällä lääkkeet kiltisti.

    Äänestä

ois kiva välillä jutella palstalla venäläisistä miehistäkin eikä aina vaan naisista ;)

Äänestä

mutta tosi kivan näköisiä ne on! Luulen,ettei venäläiset miehet helposti antaudu suhteisiin suomalaisten kanssa. Eikä ihme,siellähän niitä kauniita naisia riittää..Mullakin on tosi laaja ystävätärpiiri,eikä kukaan ole päässyt näköetäisyyttä pitemmälle.Ikään kuin jokin salaperäinen verho olis siinä välillä,kielimuuriko?

Äänestä
  • Heh...tehän puhutte venäläisistä miehistä kuin joistain avaruusolioista ;) Itselläni on kokemusta ja vain pelkästään hyviä.Fiksuja miehiä, komeita...varteenotettava vaihtoehto suomalaiselle miehelle (heitä mitenkään väheksymättä)Käykää siskot Pietarissa tai Moskovassa, siellä niitä komistuksia riittää :-)

    Äänestä

  • Venäläiset miehet on rotan näkösiä! Ja tää on totuus.

    Äänestä

venäläiseen mieheen. Mies oli todella komea että kyllä kelpasi näytellä.

Alusta alkaen kyllä arvelin että rakkaus ei ollut täysin aitoa tämän Vanjan puolelta koska ystäväni no ei ole nyt mikään "ruusu".

Menivät pikapikaa naimisiin, mies muutti suomeen, kaksoset syntyi.

Ei se mies mikään pummi ollut teki töitä kun sai eikä ollut juoppo, mutta möi viinaa etc.

Venäläisillä on näköjään ihan tarkka jako että nainen siivoaa, tiskaa ja hoitaa lapset jos ei ollut ruoka pöydässä tai kaverini sanoi vastaan, niin turpiin tuli.

Vanja ei naimisiin menon jälkeen ottanut Saria mukaan enää kun lähti käymään kotipuolessa. Mutta kotiintuomisia tuli niin että antibiootteja Sari söi kun karkkia.

Sitten kun tää herra sai pysyvän oleskeluluvan suomeen niin laitto avioeron heti vireille.

Nyt Sari on yksinhuoltaja. Vanjalla menee vähän paremmin on naimisissa vaimonaan yllätys venäläinen nainen.

No tää on varmaan rasismia...

Äänestä

Voin ilmoittaa että Venäläiset miehet ovat hankalia kumppaneita. Itse asun kahden sellaisen kanssa. Olen todennut että naisella pitää olla todella vahva luonne että heidän kanssaan voi elää. Toisen kanssa olen kokenut jo kaikenlaista, me emme seurustele, mutta hän vahtii pukeutumistani ja tekemisiäni. Heidän kulttuurissaan nainen on se joka huolehtii kodista ja lapsista. Mies taas pitää sananvaltaa. Me Suomalaiset emme ole samanlaisia kuin Venäläisnaiset,he tietävät kulttuurinsa ja osaavat sanoa miehille vastaan. (ja olen huomannut) että Venäläisnainen on suuttuessaan todella pahapäinen. Itse alan melkein olla samanlainen. Miehet eivät minua enää passuuta tai nöyryytä ja nyt he tietävät missä kaappi seisoo.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinkku kirjoitti:

Onko kellään niistä kokemusta? Millaisia mahtavat luonteeltaan olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu