Taitaa Hallan Akan hiihto olla peruttu?
Valitettavasti peruuntumisesta ei kukaan isommin ilmoittele, vissiin odotellaan epätietoisia akkalaumoja seisoskelemaan Ukkohallan parkkipaikalle.
Miten meni, niinku omasta mielestä?
Hallan Akan hiihto
7
707
Vastaukset
- Anonyymi
Epätoivoisia pikemminkin, pakarat paukkuu ukkohallassa 🤣
- Anonyymi
Ja miksi se latukahvio ei ole auki koko talvena? Eikö sinne haluta maksavia asiakkaita?
- Anonyymi
Nuorta ihmistä pitäisi saada keitto hommiiin ja munkkia leipomaan. Kenties sinä?
- Anonyymi
Hyvä oli hiihdellä!
- Anonyymi
Vielä ehtii mukaan Pakseettomalle laturetkelle!
Lähdemme Iskun talolata tänään klo 13 ja hiihtelemme Louhen laavulle, jossa maksuton kahvi+Hiillosmakkaratarjoilu ja keskustelua Pakseettoman Hyrynsalamen tulevaisuudesta. Paluu laavulta omaan tahtiin.
Tervetuloa vaan kaikki mukaan!
T. Pakseeton Hyrynsalami -kansanliike- Anonyymi
Onko ohjelmassa myös kimpparunkkausta niin kuin oli viime tapaamisessa? Ja keskustelua peppu sexin ihanuudesta miesten kesken?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko ohjelmassa myös kimpparunkkausta niin kuin oli viime tapaamisessa? Ja keskustelua peppu sexin ihanuudesta miesten kesken?
Ei!
Pakseeton Hyrysalami -kansanliike on konservatiivinen kansalaisjärjestö, joka hyväksyy ilolla kaikki pakseettomat arvot omaavat ihmiset mukaan toimintaansa.
Itsesaastukseen ja muuhun pervoiluun suhtadumme kielteisesti.
T. Pakseeton Hyrynsalami -kansanliike
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998