Aiotko äänestää eniten makkaroita jakavaa ehdokasta? Onhan kuuma ravaa tihkuva grillimakkara pivossa parempi kuin kymmenen kaupan kylmähyllyssä?
Rasvaisten grillimakkaroiden jako senkun vaan kiihtyy
23
297
Vastaukset
- Anonyymi
Ravassa paidan rintamuskin. Tavallaan oikeassa olet sillä aikalailla kyllä makkarassa on fosfaattia joka on käytännössä savea.
- Anonyymi
Tottakait äänestän sitä, jolta saa eniten grillimakkaroita. Olutta olis myös hyvä saada särpimeksi.
- Anonyymi
Rasvaa tihkuvat grillimakkarat ovat juuri niitä, mitä kansa eniten haluaa.
- Anonyymi
Kansa tarvitsi ennen leipää ja sirkushuveja, nykyisin grillimakkaroita ja HPK:n pelejä.
- Anonyymi
Vihreät tarjosi jotain vegemakkaroita.Hyi vit.u mitä pas.aa pitäisi ihmisten syödä jos nuo sais päättää
- Anonyymi
Ne saakin koska ne voittaa vaalit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne saakin koska ne voittaa vaalit.
Kiitos päivän komediasta 🤣
- Anonyymi
Miksi et maistanut? Moni vegemakkara on oikein hyvän makuinen. Syön kyllä lihaakin.
- Anonyymi
Et sä sitä kuitenkaan syö vaan työnnät taas pyllyysi.
- Anonyymi
Sen jälkeen se syö sen.
- Anonyymi
Ravat kannattaa pyyhkiä pois ennen kuin syö
- Anonyymi
Voi nuolla puhtaaksi.
- Anonyymi
Ei mitään hpk pelejä vaan, grillimakkaroita ja Frediä! Vegemakkarat pyllyyn!
- Anonyymi
Persut jakaa pelkkää rasvaa maggarana.
- Anonyymi
Mitä saat kun vaahtoat täällä mielisairaasti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä saat kun vaahtoat täällä mielisairaasti?
Olen ylioppilas ja kohta sun pomo. Kun vaan pääsen töihin. Huomenna maskulle makaamaan
- Anonyymi
Äänestän rasvaisinta makkaraa.
- Anonyymi
Harmi kun Fredi ei ole ehdolla, hänen makkaransa oli rasvainen(liuku-rasvaa). Bum bum biisi kertoi pyllyistä joten hän taisi työntää makkaransa hanuriin.
- Anonyymi
Riippuu vähän siitä makkarasta. Poprilli tai Atrilli eivät riitä äänen saamiseen, mutta jo Wilhelmi rupeaa olemaan niillä rajoilla.
- Anonyymi
Hiillos parasta.
- Anonyymi
Itse otan hk n blueta mieluiten ..nuriini. Tai herra snellmannin slerssin.
- Anonyymi
Meinasin jo kirjoittaa etten tiennytkään että Snellman kuului vähemmistöihin..... Sitten tajusin että kirjoittaja onkin nainen, olinpas idiootti!
- Anonyymi
Uunilenkki HK 8g suolaa jos syö molemmat pätkät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969