https://keskustelu.suomi24.fi/t/18895322/polttoaineala-hiljenee--neste-vahentaa-suomessa-370-tyopaikkaa--muissakin-maissa-jaetaan-potkuja-
HUs saa lisää hoitajia
Laittoko Anttonen haisemaan? neste jakaa potkuja ja osake nousee?
10
330
Vastaukset
- Anonyymi
Jos yrityksessä on 370 henkilöä, jonka työpanosta ei tarvita yrityksen pyörittämiseen, niin totta kai kurssi nousee ja kannattavuus paranee. Hienoa. Kaikkien yritysten pitää putsata säännöllisesti.
- Anonyymi
samalla sanottava irtisanotuille että osta osaketta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
samalla sanottava irtisanotuille että osta osaketta?
Mitä niille tarvii sanoa?
- Anonyymi
Olisiko nyt piensijoittajan oston paikka Nesteen osakkeelle ?
- Anonyymi
Nesteen ongelmia ovat liian suuri keskittyminen kierrätyspolttoaineisiin, jotka eivät olleetkaan odotettu bisnes ja halvan venäläisen maaöljyn käytön loppuminen pakotteiden vuoksi. Sköldvik oli viritetty sen hyödyntämiseen ja voitot olivat suuria.
- Anonyymi
Neste mitään näytä nousevan, on laskenut joka päivä.
- Anonyymi
Neste on kyllä ottanut kohtuuttomasti osumaa tästä tullisodasta, kolmisen euroa alas sen seurauksena eli siitä voidaan maalaisjärjellä päätellä että tänään saattaapi nousta lähes saman verran koska eihän yhtiö voi nauttia vain markkinan negatiivisista osista jäämättä paitsi markkinan noususta.
- Anonyymi
Jokohan kohta olis aika laittaa kaikki jäljellä oleva perintö kiinni Nesteen osakkeisiin jos sitä vaikka tuplaisi potin. Sehän ei vaatisi kuin ostaa 100 000 eurolla kurssin ollessa 7 ja kun kurssi nousee joskus 14 euroon niin 100 000 euroa on tuplannut 200 000 euroon. Toki täytyy muistaa että verojen jälkeen voittoa ei jää käteen kuin 66-70 000 euroa.
- Anonyymi
Paitsi jos käy niin köpelösti että kurssi vaan jatkaa valumistaan alaspäin ja teen uudet jättitappiot Nesteellä.
- Anonyymi
Sanoisin että 9.XX - 11.5X tasoissa mennään osariin ja jos luvut ovat kaunistuneet (lue plussalla) koska tähän mennessä ei ainakaan ole varoitettu niin siitä sitten reilusti ylöspäin. Konkkafirmahan tämä ei ole missään tapauksessa.
Mitä sitten jos investointeihin otetaan lainaa investointeihin, niin tekee kaikki muutkin heikommallakin kassavirralla operoivat.
Sota kun loppuu niin suuryhtiöillä ei ole muistia eikä isommin omaatuntoa eli öljy alkaa virrata sillä hetkellä jälleen ja kappas, kilpailukyky senkun vahvistuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155