https://keskustelu.suomi24.fi/t/18895322/polttoaineala-hiljenee--neste-vahentaa-suomessa-370-tyopaikkaa--muissakin-maissa-jaetaan-potkuja-
HUs saa lisää hoitajia
Laittoko Anttonen haisemaan? neste jakaa potkuja ja osake nousee?
10
354
Vastaukset 10
- Anonyymi
Jos yrityksessä on 370 henkilöä, jonka työpanosta ei tarvita yrityksen pyörittämiseen, niin totta kai kurssi nousee ja kannattavuus paranee. Hienoa. Kaikkien yritysten pitää putsata säännöllisesti.
- Anonyymi
samalla sanottava irtisanotuille että osta osaketta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
samalla sanottava irtisanotuille että osta osaketta?
Mitä niille tarvii sanoa?
- Anonyymi
Olisiko nyt piensijoittajan oston paikka Nesteen osakkeelle ?
- Anonyymi
Nesteen ongelmia ovat liian suuri keskittyminen kierrätyspolttoaineisiin, jotka eivät olleetkaan odotettu bisnes ja halvan venäläisen maaöljyn käytön loppuminen pakotteiden vuoksi. Sköldvik oli viritetty sen hyödyntämiseen ja voitot olivat suuria.
- Anonyymi
Neste mitään näytä nousevan, on laskenut joka päivä.
- Anonyymi
Neste on kyllä ottanut kohtuuttomasti osumaa tästä tullisodasta, kolmisen euroa alas sen seurauksena eli siitä voidaan maalaisjärjellä päätellä että tänään saattaapi nousta lähes saman verran koska eihän yhtiö voi nauttia vain markkinan negatiivisista osista jäämättä paitsi markkinan noususta.
- Anonyymi
Jokohan kohta olis aika laittaa kaikki jäljellä oleva perintö kiinni Nesteen osakkeisiin jos sitä vaikka tuplaisi potin. Sehän ei vaatisi kuin ostaa 100 000 eurolla kurssin ollessa 7 ja kun kurssi nousee joskus 14 euroon niin 100 000 euroa on tuplannut 200 000 euroon. Toki täytyy muistaa että verojen jälkeen voittoa ei jää käteen kuin 66-70 000 euroa.
- Anonyymi
Paitsi jos käy niin köpelösti että kurssi vaan jatkaa valumistaan alaspäin ja teen uudet jättitappiot Nesteellä.
- Anonyymi
Sanoisin että 9.XX - 11.5X tasoissa mennään osariin ja jos luvut ovat kaunistuneet (lue plussalla) koska tähän mennessä ei ainakaan ole varoitettu niin siitä sitten reilusti ylöspäin. Konkkafirmahan tämä ei ole missään tapauksessa.
Mitä sitten jos investointeihin otetaan lainaa investointeihin, niin tekee kaikki muutkin heikommallakin kassavirralla operoivat.
Sota kun loppuu niin suuryhtiöillä ei ole muistia eikä isommin omaatuntoa eli öljy alkaa virrata sillä hetkellä jälleen ja kappas, kilpailukyky senkun vahvistuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t71920Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227813Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67748- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59568Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26533- 46507
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞26504Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489- 35489