Tilanteen olisi voinut suunnitella AJC pankkiirit, Soros tai Rothschildit ja pörssit olisvat toimine

Anonyymi-ap

Tilanteen olisi voinut suunnitella AJC pankkiirit, Soros tai Rothschildit ja pörssit olisvat toimineet samoin. Nyt siis varakas, pieni kansanosa maailmassa ostaa halvalla vahvojen yhtiöiden osakkeita autokuormittain. Parin vuoden kuluttua ne ovat taas huipussaan ja vaikutusvalta muutamalla suvulla maailmassa kasvanut.

4

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viisaammat, kuten aloittajakin tiesi ja näki, mikä oli keissi. Juutalaissijoittajat ja Trump nettosivat kolmessa vuorokaudessa käsittämättömät rahat. Soros 1 200 000 000$, Suckerberg 1 000 000 000$, Cates 900 000 000$ ja eniten Rothschildin pankkidynastia biljoonasta kahteen $, vain ostamalla suuryrityksien osakkeita kun niistä oli 40 % häipynyt ja perjantaina ne palasi vanhaan arvoonsa.

      • Anonyymi

        Musk 900 000 000


    • Anonyymi

      AJC Amerikan Juutalais Kongressi

      • Anonyymi

        Aika viisas kongressi, täällä vaan ihmetellään suut auki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3027
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2627
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1493
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1251
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      999
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      125
      903
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      816
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      29
      663
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe