Järjetöntä ylpeyttä.

Anonyymi-ap

Tyttö2010Neitinen99,9%Suomalainen on niin kertakaikkisen ylpeä suomen suomalaisuudesta, jota tosiasiassa ei ole edes olemassa.

Kaikki suomalaisuus on tavalla tai toisella yhdistelmiä suomen ulkopuolelta ja muokattu sekä muunneltu niin sanotuiksi suomalaisiksi.

Jopa suomenkielikin on kopiomuunnosta yhdisteltynä eri kielistä, sen oivaltaa jos ei ole juntti.

Jopa nykyaikanakin on jopa täysin idioottimaisia käännöksiä paikannimistäkin, varsin suomalaista kansanperinnettä ja Oolannin sotakin oli kauhia, no mikä tämä Oolanti on?

King on kuningas, hiu mai on hiukoo, mistä sanasta viini on väännös, entä rapu, hiukset, poika, paperi, vesi, soppa, maito, kattila, ja tuhat muuta jos viitsisi asiaan paneutua.

2

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt Pasanen seikkailee jo kolmen promillen paikkeilla.. uskomatonta sontaa suollat.

      • Anonyymi

        Kohta mennään luottokortille ;-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1496
    2. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      218
      1108
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1106
    4. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      919
    5. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      234
      907
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      890
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      873
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      14
      750
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      747
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      31
      683
    Aihe