Toimittaja Mia Hughes: Kukaan ei synny transsukupuoliseksi

Anonyymi-ap

https://www.youtube.com/watch?v=6XFuOJX4zRE

"Kukaan ei ole syntynyt transsukupuoliseksi"

Peter Boghossian keskustelee toimittaja Mia Hughesin kanssa.
Video on pitkä, mutta hyvin asiantunteva ja hyvin perusteltu.
Sisältää asiallista tietoa hormonihoitojen ja transleikkausten epäilyttävästä historiasta, WPATH -kritiikkiä, kulttiajattelu ja ideologisuus, translääketieteen ja hoitojen hyödyllisyyteen ei ole todisteita, luotettavan tutkimuksen puute, lääketieteellinen skandaali, trans sosiaalisesti tarttuvana ilmiönä, johon nuoret, autistit ja haavoittuvassa asemassa olevat aikuiset tarttuvat ratkaisuna omille (muille) mt-ongelmille ja traumoille.

Jakakaa kaikille sukupuoltaan miettiville tai perheenjäsenille ja ystäville.

Suomessa tarvittaisiin joku yhtä rohkeasti kirjoittava, asiantunteva, kiihkottomasti ja kuitenkin selvästi kantaaottava kirjoittaja kuin Mia Hughes, mitä tulee transhoitoihin ja transideologian "opettamiseen" kouluissa ja oppilaitoksissa.

Peter Boghossianin youtube-kanavalta

3

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos! Tässä on asiaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niin... Tuo on vähän sama kuin aikoinaan ja ehkä osin vieläkin väitettiin, että lesbous johtuu siitä, että heitä on hyväksikäytetty tai muutoin heillä on hyvin negatiivisia kokemuksia miehistä ja siksi koetaan, että ollaan lesboja. Vaikka se toki selittää pienen osan kokemuksen se ei todellakaan selitä lesboutta ilmiönä. Transsukupuolisuus on kyllä valitettavasti ihan totta, olen sen itsekin pienestä lapsesta lähtien kokenut ja yli 20 vuotta sitten prosessin läpikäynyt ja tunnen salatuilta vertaistukisivuilta useita kaltaisiani, mutta sitten taas noita aloittajan esiintuomia henkilöitäkin on, ja ehkä he ovat enemmän esillä kun taas me tavistransihmiset halutaan sulautua massaan eikä meitä siten oikeastaan ole olemassa, useimmathan elävät siinä illuusiossa, että transtausta näkyisi aina jotenkin päälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      132
      2782
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      56
      2227
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      25
      1783
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1548
    5. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1318
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1293
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      72
      1270
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1075
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      999
    10. Riittääkö 50 euroa jos mennään syömään treffeillä

      Ja haluaa tarjota?
      Ikävä
      130
      954
    Aihe