Sote-palvelujen ahdinko pohdituttaa äänestäjiä

Anonyymi-ap

Juhlapuheet on pidetty. Arki on kovaa puurtamista. Muuttuiko mikään? ”Supersäästöjä vai maksisäätöjä?”

11

179

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kepu petti äänestäjät!! Ja uusia leikkauksia tuo vaalien jälkeen...

      • Anonyymi

        Mistä ke leikkaukset tulee ja minne ne menee? Tietua!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä ke leikkaukset tulee ja minne ne menee? Tietua!

        Ei kepulit julkista ennen vaaleja...leikkaukset päätetty kepupohteessa jo.....


    • Anonyymi

      Keput on enemmistönä Pohteen aluevaltuustossa. Kysypä heiltä miksi eivät ennen vaaleja ala kertomaan,mistä seuraavaksi leikkaavat.

      Keput päätti vasta lopettaa myös Oulaskankaan vieressä olevan mielenterveysyksikön. Olen ymmärtänyt,että se oli avohoitopaikka,eli perheellinen saattoi käydä kotilomalla,mikä on varmasti helpottanut hoitoon lähtemisen kynnystä. Oulusta ei tänne niin vain piipahdeta tai ei pääse myöskään omainen luokse vierailulle ,nostaa kynnystä lähteä hoitoon.
      Kesäisin toinen Oys mielenterveysyksiköistä on suljettu,joten silloin voi joutua Kuusamoon. Tämä on sitä kepujen näkemystä tasa-arvoisuudesta Pohteen alueella. Äänestä kepua,niin se johtaa entistä enemmän keskittämiseen. Kokoomuksen kohdalla sama asia ja kokoomus tykkää ajaa palvelut yksityisille,eli sama surkea palveluiden eriarvoisuus kuin USA:ssa.

      • Anonyymi

        Tiettävästi valtiovaraiministeri on Riikka Purra ja Soteministeri Kaisa Juuso.


    • Anonyymi

      Ahinko tila jatkuu .. voimistuuko se ?

    • Anonyymi

      Kepu pettää taaas vaalien jälkeen.....ei uskaltanu julkaista uusia leikkauksia vaikka päätökset tehty jo!!

    • Anonyymi

      Jos rahoitus on riittävä mitään ongelmia ei olisi, purranhallitus vie rahat!

      • Anonyymi

        Miksikö KePu ja remarit teki Sote- uudistuksen jos ei ollu mitää ongelmia ?

        Lisääpäs hiukka tuota tietomäärääs...vai onko liian vaikiaa sulle?


    • Anonyymi

      Nyt vielä persut näyttää kokomuksen Satosta junnaavan kelan pääjohtajaksi vaikka kelan valtuusto vastustaa. Sekin asia siirrettiin vain vaalien yli olisi näyttäny niin pahalta ennen vaaleja.Eduskuntavaali lupaus persuilta oli, emme kannata poliittisia virka nimityksiä, siinäkin pettivät meitä äänestäjiä. Uskokaa jo loputkin ettei persuihin oo luottamista!

    • Anonyymi

      Enämpi näyttää kepu sumuttavan ja kusettavan maalaisia!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4185
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      97
      2327
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      1009
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      880
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      871
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      864
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      831
    8. 36
      796
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      785
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      782
    Aihe