Kaupungin rähjäisimmät ja p*sk*isimmat bussit on Koiviston auton eli ex-Koskilinjojen. Kuraisia, ruosteisia, kyljet mustana kuivuneesta dieselistä, pyörien kokokapselit puuttuvat, mainostarrojen liimajäänteet poistamatta. Miksi joukkoliikennepäällikkö ei puutu tähän? Ai niin, Koiviston autohan on hänen suosikkifirmansa, sen arvostelu on kielletty.
Esmes Nobinan kamppeet pestään ilmeisesti joka ilta koska ovat niin puhtaita!
Esmes Nobinan kamppeet pestään ilmeisesti joka ilta koska ovat niin puhtaita!
Vastaukset 24
Vanhimmat
Semmosta se kilpailu on, kun täytyy saada ajoja hinnalla millä hyvänsä.
Oubusin autot rämisevät.Taitavat vedellä viimeisiään.
kokoomuslaisen kilpailutuskiiman lopputulema
Sori, ei yhtään vassari- eikä kommariomisteista bussifirmaa.
Kokoomus ja persutko omistaa bussifirmat?
Luulin että niillä on vaan yksityisten terveysjättien osakkeita.(Lahjaksi saatuja)
Ikkunatki niin paskaset ettei läpi tahdo nähdä
Liekkö nuo kuskitkaan selvinpäin ajelevat?
No ainaski monenlaista törttöä bussin ratissa näkee. Ne on kaikki niitä työllisyyskoulutettuja kuskeja.
Hyviä kuskeja ne on.
Yllättävän paljon matuja kuskeina ja sitten niitä joilla ei ole ku kaks asentoa pedaalissa on ja off. Toisaalta törttöilyä on havaittavissa muissakin liikkujissa. Joiden takia joutuvat nää kuskit tekee äkkijarrutuksia. Ei sekään kovin mukavaa oo. Varsinkin jos joutuu seisomaan matkan aikana.
Kabus-tyypin bussit on kyllä karseita, mutta muuten bussit Oulun paikallisliikeneteessä ovat ok.
Onko niitä vielä liikenteessä?Nehän on Koiviston omia vehkeitä.
Valitettavasti on, ja paljon. Kaupungin rähjäisimmät bussit.
Muutama vuosi takaperin silloiset Koskilinjojen nimissä olleet bussit olivat siistejä. Onko tullut säästökäsky etelästä, vai eikö bussien siisteys kiinnosta paikallisjohtoa?!
Asennevammaa. Hyvä oli kun kerrattain sanoin ettei koira saa olla irti autossa. Muuan päivä ja eteen istui eukko joka heitti minulle etteikö koira saa olla irti ja istahti saksanpaimenkoiransa kanssa eteeni. Tuo osoittaa jtn.
Asennevamma itselläsi, onko pipo liian kireällä? Missä sanotaan ettei ilmeisen hyvin käyttäytyvä koira saa olla ilman hihnaa bussissa?! Tosin kaltaisesi koiranvihaajat voivat olla koiralle vaarallisia.
Narsistisen ihmisen vastaus. Allergisia jotkut ovat koiralle, eikö käynyt mielessä. Onko vika aina muissa, voi katsia peiliin myös omaa käytöstä, vika ei ole aina yhden ihmisen.
Monella noitakin piirteitä on..narsismista pn yksi ongelma. Koskaan ei ole tyytyväinen ja on epävarma. Kun sen caiheen ohittaa, hyvä, koiralle myös, jos olet narsisti(huumorillakin). Vain koira sopii monelle, ei muu, muut tuppaa kärsimään, toki myös, jos vie istumapaikan:D
Koira vain sopii, pikkulikoille. Kun ikää tulee, yleensä kasvaa aikuiseksi:)
Tällä menolla kaluston heikkeneminen vain jatkuu, kun koko ajan köyhdymme.
Nehän ovat sähkö busseja suurimmaksi osaksi
sähköbusseissa palelee talvella
Heh, tosiaan. Ilmankos Koiviston sähköbussien kuskeilla on pipo päässä pakkasella.
Mitkä bussit ne täällä ajaa päin punaisia. Jo hirvittää tämä meno.