Vaatteet on mun aatteet

Viimeisestä Tallinnan reissusta on jo lähes kymmenen vuotta. Eli, millaiset ovat Tallinnan vaatevalikoimat? Löytyykö edullista muotia, vai ovatko hinnat Suomen tasoa? Ja missäpäin parhaat kaupat sijaitsevat?

Ajattelin myös katsella häälahjaa ystävilleni samalla. Olisiko kellään ideoita, mitä Tallinnasta voisi löytää, jotain kivaa/edullista?

Kiitos paljon:)
4750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Naisten vaatteet - naisterõivad kun ei tiedä ikää, kokoa, mieltymystä - aukeaa täältä.
http://www.infopluss.ee/navigate.asp?cat=605978
Ivo Nikkolo http://www.ivonikkolo.com/
http://www.footprintguides.com/Tallinn/Fashion-Shopping.php ja Klemeeti paikallisia - kaikki merkkituotteet edustettuna. http://www.fashionclub.ee/?op=body&id=12
Nuorille
De la Gardie, Viru 13/15, T 631 4754, http://www.delagardie.ee. 1000-2000. High-street fashion and cosmetics.
Melon, Estonia puiestee 1. Mon-Sat 1000-2000, Sun 1000-1800. Youth fashion and shoes.
Sisustuskaupat http://www.infopluss.ee/navigate.asp?cat=610657
lahjatavara - sisustusliikkeitä paljon
Virolainen käsityö - pellavaliinat aina arvossaan, lasituottet samoin
http://www.footprintguides.com/Tallinn/Arts-and-Crafts-Shopping.php
Isoissa tavarataloissa nämä kaikki edustettuna.
http://www.viroweb.com/ostos/tallinna.asp?ID=Ostoskeskukset
http://www.infopluss.ee/navigate.asp?loc=16&cat=3870&ll=0

Ei kun liikenteeseen !

Äänestä
  • oletko itse käynyt läpi liikkeet,hintataso laatu valikoima.on ikävää saada vain pelkkiä osoitteita,ne nyt toki jokainen löytää itsekin.

    Äänestä

  • Kalliver
    Müürivahe 31, Tallinn 10140
    372 631 3072
    Kalliver Kaksi KALLIVER-kauppaa - keramiikka- ja matkamuistomyymälä sekä KALLIVER- alusvaatemyymälä sijaitsevat Tallinnassa, Müürivahekatu 31, vastapäätä villapaitakauppiaiden toria. Molemmat myymälät ovat auki joka päivä 9-18. KALLIVER-keramiikka ja matkamuistomyymälässä on saatavana:
    taitelija HELINA TILKin käsin maalattua posliinia (lautaset, mukit, vaasit, pannunaluset jne.)
    keraamikko KADRI KAERMAn muotoilemia veistoksia, mukeja, vaaseja ja muita keramiikkatuotteita
    ARS KERAAMIKA ja TALLINNAN KERAMIIKKATEHTAAN tuotantoa
    firman LORUP lasiastioita
    Kiinnitin huomiota kevään kysymykseen nuorisomuoti hinnat ja vastaus , samoissa hinnoissa , kengät jopa kalliimpia kuin Suomessa.
    Vuosi sitten vielä kannatti ostella.

    Äänestä

  • vaan kirjoitti:

    oletko itse käynyt läpi liikkeet,hintataso laatu valikoima.on ikävää saada vain pelkkiä osoitteita,ne nyt toki jokainen löytää itsekin.

    en koskaan katso hintoja. Viron mallit poikkeaa meidän malleistamme. Viron naiset tosi tyylikkäitä - käyttävät ompelijoita ja kangaskaupoissa löytyy. Viimeiset hankintani olen tehnyt talvella Liiva Leskin ja Klementi valikoimista - ei tule Hesassa vastaan. Liivia hattumaakari- Leskin - myös vaatesuunnittelija myymälät Ruotsi, Islanti)http://www.liivia.com
    Klementi tehtaanmyymälä Akadeemia tee 33
    http:// www.ptafashion.com
    Köyhän kun ei kannata ostaa "halpaa"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Latz kirjoitti:

Viimeisestä Tallinnan reissusta on jo lähes kymmenen vuotta. Eli, millaiset ovat Tallinnan vaatevalikoimat? Löytyykö edullista muotia, vai ovatko hinnat Suomen tasoa? Ja missäpäin parhaat kaupat sijaitsevat?

Ajattelin myös katsella häälahjaa ystävilleni samalla. Olisiko kellään ideoita, mitä Tallinnasta voisi löytää, jotain kivaa/edullista?

Kiitos paljon:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu