Jos veneen sisäpohja haljennut, onko vaikea korjata. Onko vaan lasikuidulla paikkaus ja maalit päälle?
Vene sisäpohja rikki
3
275
Vastaukset
- Anonyymi
Pääpiirteittäin noin jos sisäpohja on valmistettu lujitemuovista.
Pitää tietysti tietää mitä tekee. Eli jos kysyt sitä täältä niin tuskin tiedät. - Anonyymi
Itse laitoin vaneria pop-niiteillä ja ihan ok on pelittänyt. Niitit koska ei tarvitse empiä jos laitaa liian pitkät ruuvit.
- Anonyymi
Yleensä ne on laminotu fankun päälle. Jos teet sen kunnolla, niin vanha pois ja uusi tilalle. Jos kyseessä on tällä tavalla tehty, niin vaneri on laho ja halkeama on tullut sen takia. Ei siihen kannata mitään alkaa niittailemaan päälle. Olen noita muutaman tehnyt. Uudet vanerit kannattaa kyllästää hartsilla, niin kestävät pitkään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627