Tätä on esitetty. Kaikki puolueet Perussuomalaisia lukuun ottamatta kannattavat ajatusta.
Sama on Pyhäjärvelläkin meidän perussuomalaiset ovat niin kovia äärioikeistolaisia, että he eivät halua huolehtia sairaista, vammaisista, eläkeläistä eivät edes opiskelijoista. Myös työväki on heille mustavaate.
Tämä kannattaa muistaa.
Heikoimmassa asemassa olevat ilmaiseksi lääkäriin?
23
275
Vastaukset
- Anonyymi
Meidän persut rukoilevat Putinia pelastamaan heidän kansalta.
- Anonyymi
Höpön, höppön luritusta.
- Anonyymi
Älä valehtele, sinähän olet pahempi kuin Putinin trollit.
Älä äänestä ketään, niin mielesi on hyvä, turhaan siinä vingut.
Maailmanmeno jatkuu meidän äänistä huolimatta turha vinkua ja valittaa, ei ne meistä oikeasti välitä
Raha, raha, raha se on jatkosuunnitelma.
Olitpa mitä mieltä tahansa, turha laulu aavikolla.- Anonyymi
Totuus taitaa keljuttaa?
Miedän persuissa on lukuisia Putinin ihailjoita. He myös ovat sitä mieltä, on oikein kurittaa tavallista kansaa... ja työväki on heistä roskasakkia.
- Anonyymi
Sairaanhoidossa on edelleen maksukatto.
Eli vakavasti sairaat saa apua. Ikävä tilanne tämä, vaan valitettavasti kuka määrittelee sitten kuka pääsee ilmaiseksi lääkäriin?
Toisekseen valitettavasti kun katsoo osalla näistä jotka valittavat, rahat riittävät tiettyihin huonoihin tapoihin. En yleistä. Vaan itselleni yrittäjänä tullut vastaan ihmisiä, jotka sanovat ettei ole rahaa. Uhkapeliin riittää rahat, netistä erikoistavaroiden tilaukseen riittää rahat , pitää olla viimeisen päälle kännykät. ( On muuten kallis tämä älyaika)
On niitäkin joilla on oikeasti tiukkaa. Tunnen pahaa mieltä heidän puolesta. Toivottavasti siihen löytyy järkevä ratkaisu. - Anonyymi
Saksikäsisadisti, tuo katala petturipurra käänsi selkänsä suomen köyhille.. Petti Oman sanansa.
- Anonyymi
Minne unohtui emojit KepuPelle??
- Anonyymi
Siis onko persuilla yli 100 kansanedustajaa eduskunnassa?
- Anonyymi
Ai että kun 1 perussuomalainen vastustaa jotain kaikki perussuomalaiset ovat asiasta samaa mieltä. Epäilen kyllä.
- Anonyymi
Tarkoitatko, että puolueen puheenjohtaja Purra ei tiedä mitä sanoo?
Pyhäjärven perussuomalaiset vastustavat mm. Kelan palveluja eli ei sairaille, vammaisille, eäkeilläisille ja opiskelijoille annettavaa tukea. Pyhäjärven persujen mielestä he ovat loisia, jotka voi jättää oman onnensa nojaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitatko, että puolueen puheenjohtaja Purra ei tiedä mitä sanoo?
Pyhäjärven perussuomalaiset vastustavat mm. Kelan palveluja eli ei sairaille, vammaisille, eäkeilläisille ja opiskelijoille annettavaa tukea. Pyhäjärven persujen mielestä he ovat loisia, jotka voi jättää oman onnensa nojaan.Kuinka monessa kunnassa on enää kela palveluja ?
Ei ole pankkia, ei kelaa, ei poliisia, vaan alko säilyy. 🥳 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka monessa kunnassa on enää kela palveluja ?
Ei ole pankkia, ei kelaa, ei poliisia, vaan alko säilyy. 🥳Persuille tärkein päätös: Kaljavero laski.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuille tärkein päätös: Kaljavero laski.
Täällä kirjoittavien tyylistä päätellen Pyhäjärvellä on paljon kaljaa nauttivia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuille tärkein päätös: Kaljavero laski.
Kerro kuinka monessa pitäjässä on kela palvelut? Niitä ei ole monessa kunnassa enää. Eikä ole persujen syytä
- Anonyymi
Toimeentulotuella elävät pääsevät ilmaiseksi muutenkin ja jos terveysmenot ylittävät toimeentulotuen peruosan kun maksukatto ei ole täyttynyt on oikeutettu toimeentulotukeen sairausmenojen osalta siinä määrin kun ne ylittävät suojaosan.
Perusosa on tietenkin se raha mikä pitää jäädä asumismenojen ja terveysmenojen jälkeen muuhun elämiseen ja se on yksin asuvalle 593,55 euroa, jos jää vähemmän on oikeutettu toimeentulotukeen esim. jos jää 400 euroa on tuki 193,55 euroa. - Anonyymi
Kannattaa myös muistaa, että ajatuksen kannattaminen ei tarkoita mitään, koska perussuomalaiset eivät ole ennemmistönä eduskunnassa menisi muutos läpi, jos muut puolueet niin haluaisivat.
- Anonyymi
Kannattaa muistaa, että persut ovat hyökänneet kaikissa asioissa heikomassa asemassa olevien kimpuun näin eteenkin Pyhäjärven persut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa muistaa, että persut ovat hyökänneet kaikissa asioissa heikomassa asemassa olevien kimpuun näin eteenkin Pyhäjärven persut.
Minne unohtui emijit kepupelle ??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minne unohtui emijit kepupelle ??
Niitä käyttää vain yhden äänen nuoleskelija tuo Pyhäjärven halveksituin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niitä käyttää vain yhden äänen nuoleskelija tuo Pyhäjärven halveksituin.
Se koira älähtää johon keppi osuu ! vai mitä emojiKepu heko?
- Anonyymi
Yhden äänen ihmettä tarvitaan. Jokaisella kylällä on pellensä. Slurps Slurps
- Anonyymi
Ohhoh! Nyt pamahti gallupit! PerusS on vaalien jälkeen eduskunnan melkeinpä suurin puolue! Kirkkaasti kuitenkin toiseksi suurin!! Hienoa!!!
- Anonyymi
Persuilla on siis suuri kieli nuolla Orpoa kuten meidän nuoleskelja persuja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli285395Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm144024Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403207IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm512830Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2851332Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861318- 601203
- 791149
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3971126Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2151111