Supermarine Spitfire konetta joka yksi parhaista toisen maailmansodan koneista.Pitääkö olla PPL vai riittääkö LAPL lentolupa.LAPL kone saa painaa oliko se niin enintään 2000 kg.Pitääkö hankkia jokin erikoislupa ja koulutus että pääsee lentämään toisen maailmansodan parhailla koneilla.Kuuluisia lentoklubeja on maailmassa paljon vaikkapa USA:ssa jossa Mustang klubeja
Jos itsellä on lentolupa niin saako mahdollisuuden lentää vai pitääkö hankkia vielä jotain muita lupia lentoviranomaisilta tai lentoklubeilta jotka vuokraavat koneitaan vaikkapa tunniksi.Olisihan se mahtava kokemus.
Jos menee Iso-Britanniaan ja haluaa lentää
Anonyymi-ap
1
374
Vastaukset
- Anonyymi
Joo onnistuu kyllä, eikä ole kallistakaan. Minäkin vuokrasin B-47 Liberator konetta pariksi tunniksi ja kinta oli vain 460$ Oli kyllä hieno kokemus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1957334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721436