Torstain Häsari:
Rattijuopumus, lukuisia ylinopeuksia, ajokieltoja, ehdottomuutta siitä että näin ei saa menetellä, salailua, katteettomia anteeksipyyntöjä jne.
Jos joku aikoo Anttia vielä tulevissa vaaleissa äänestää, niin kannattaa ihan oikeasti tutkituttaa päänsä.
Antti Ahonen, teiden musta ritari
20
398
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä aion äänestää häntä. Ei ollut ensin mielessä mutta kun kuulin tästä vahingosta mikä oli käynyt niin vaihdoin häneen. Ei kyseiset luettelemasi seikat vaikuta ihmisen kykyyn tehdä viisaita päätöksiä. Ja meillä ei ole varaa jättää pois yhtäkään viisasta miestä päätöksenteosta.
- Anonyymi
Äänestät tätä tai jotain muuta aina kannattaa pää tutkituttaa , mitä parannusta voi tulla ? Rattijuoppo niin aina rattijuoppo .
- Anonyymi
Pääni on tutkittu ja monenlaista vikaa kyllä löytyi. Hoidettu sähköllä ja vaikka millä mutta eipä nämä koskaan parane.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pääni on tutkittu ja monenlaista vikaa kyllä löytyi. Hoidettu sähköllä ja vaikka millä mutta eipä nämä koskaan parane.
Suomalaiset on niin hyviä kuskeja ja rallikansaa niin kyllä tuota promillerajaa saisi nostaa ihan reilustikin. 1,5 voisi olla ainakin. Tai sitten voisi olla ajokoe kännissä saisi valita itse promillet missä menee kokeeseen ja jos läpi niin ajokorttiin vaan sallittu henk koht promilleraja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaiset on niin hyviä kuskeja ja rallikansaa niin kyllä tuota promillerajaa saisi nostaa ihan reilustikin. 1,5 voisi olla ainakin. Tai sitten voisi olla ajokoe kännissä saisi valita itse promillet missä menee kokeeseen ja jos läpi niin ajokorttiin vaan sallittu henk koht promilleraja.
Varmaan jo persu-ministeriössä valmistelussa.
- Anonyymi
Juu, eikä saa ajaa kuin alkolukollisella autolla.
- Anonyymi
Toivottavasti tulisi pian nämä itseajavat autot niin ei tarvitsisi olla selvinpäin.
- Anonyymi
Kyllä se Tesla tuossa itse ajelee, bussipysäkkien, levennysten, ryhmittymiskaistojen kohdalla vaan kiemurtelee, kun olisi kännissä.
Hyvin tuo autopilot tiellä pitää kuitenkin kännissäkin ollessa. Torkutkin voi samalla ottaa- Anonyymi
Ahosella mainostetut bussit ajavat myös "itsekseen", mutta takapenkillä nukkuminen kyllä loppuu päätepysäkille, ei nääs ilmaisia matkoja.
- Anonyymi
Umpihulluhan tuo Ahonen on. Kai olette edes joskus katsoneet sen sekopäisiä puheenvuoroja nettivaltuustoista.
- Anonyymi
Kaupunkiuutisten juttu vuodelta 2019. Siinä on se ongelman ydin.
Hymyilevällä valtuutetulla on tuhat rautaa tulessa ja vaaka, joka huutaa armoa.
https://www.hameenlinnankaupunkiuutiset.fi/paikalliset/4866527
Kenellekään ei ole hyvästä haalia liikaa hommia ja vastuita itselleen. Jos liikaa on edustushommia ja tehtäviä joka suuntaan, niin **tuiksi se menee väkisinkin. Ei kukaan ole sellainen supersankari ja ihmemi..... siis ihmehenkilö, että kykenisi kaikkeen.
Vastaavia muita, jotka ovat haalineet liikaa vastuita ja hommia itselleen.... ainakin Lulu ja Iisakki tulee mieleen.- Anonyymi
Onko tämä henkilö sama kuin saman niminen "vapaussodan perinneliiton" paikallisessa hallituksessa ollut.
Vaalimassa yli 100 vuotta sitten olleen demokratian ajan alun köyhien ja rikkaiden välisen sodan perinnettä, jota rikkaiden puolelta johti Mannerheim.
Sekä saamaan hengenvetoon vaalimassa Mannerheim-ristin ritarien muistoa Humppilan ritarigalleriassa. - Anonyymi
Miksi pitää erikseen vaalia porvarin perinteitä, sillä tämäkin yksittäinen kansan tragedia on vain osa porvarin "mennyttä, nykyistä sekä tulevaa" politiikkaa, jota porvari vaalii pelkällä olemassa olollaan, joukkoistettua väkivaltaa kansannousua vastaan.
- Anonyymi
Ahosella on ralli kujalla.
- Anonyymi
Ylinopeuksia voitas nostaa, Antti on niin kova ajaja, F1-tasoa.
- Anonyymi
Se juo 5 litraa maitoa päivässä, sanoo Kaupunkiuutiset, no hulluhan sen täytyy olla.
- Anonyymi
Minä juon maitoa 0 litraa vuodessa. Ei ihme, että se on lihava kuin porsas.
. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä juon maitoa 0 litraa vuodessa. Ei ihme, että se on lihava kuin porsas.
.Maito ja alko sekoittaa pahasti pään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maito ja alko sekoittaa pahasti pään.
Valkovenäläinen on minunkin herkkua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maito ja alko sekoittaa pahasti pään.
https://www.arla.fi/reseptit/valkovenalainen/
Jaa jäämurska tai -palat 4 lasiin. Kaada vodka, likööri ja maito laseihin. Tarjoile välittömästi. Voit halutessasi tarjoilla juomat pilleillä varustettuina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️851798Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1251225YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621080- 62956
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan74876Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli82826Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47817Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029816- 57810
Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.123798